City laat Arsenal kansloos en zet belangrijke stap in titelstrijd
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft een belangrijke stap gezet richting titelprolongatie door de topper tegen Arsenal te winnen. In het eigen Etihad Stadium werd de koploper met 4-1 verslagen.
Kevin De Bruyne was van grote waarde voor de thuisploeg. De Belg was zelf twee keer trefzeker en verzorgde bij een van de twee andere doelpunten de assist. De Bruyne opende de score al in de 7e minuut; hij speelde zichzelf knap vrij en schoot de bal van buiten het zestienmetergebied in de korte hoek.
Bij de 2-0, in de blessuretijd van de eerste helft, was De Bruyne de aangever. John Stones kopte raak uit een vrije trap van de middenvelder, die het duel al in de 54e minuut besliste na voorbereidend werk van Erling Haaland. De Bruyne werd 10 minuten voor tijd gewisseld voor Julián Álvarez en kreeg een staande ovatie.
Haaland
In de 86e minuut maakte Rob Holding de stand nog wat draaglijker, maar spannend werd het niet meer in Manchester. Erling Haaland zorgde diep in blessuretijd zelfs nog voor het vierde doelpunt van de thuisploeg.
Haaland leek een avond te hebben waarop het niet meezat voor hem. Hij had meermaals Arsenal-keeper Aaron Ramsdale op zijn weg getroffen en schoot ook een aantal keer naast. In de slotfase leek de Noor zich verzoend te hebben met een wedstrijd zonder doelpunt en hij gooide zijn lange haren los. Zonder knotje was hij zowaar wel trefzeker met een schot met links. Het was zijn 33e doelpunt van het seizoen in de Premier League.
Gat
City - waar Nathan Aké ontbrak wegens een hamstringblessure - verkleinde het gat met Arsenal tot 2 punten, terwijl het nog twee duels minder heeft gespeeld dat de Londenaren. City heeft nog zeven duels te spelen, Arsenal nog vijf.
City kan voor de derde keer op een rij kampioen worden. De ploeg van trainer Pep Guardiola staat ook in de finale van de FA Cup en maakt ook nog kans op winst van de Champions League. In de Champions League is Real Madrid de tegenstander bij de laatste vier.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
16 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
9 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
14 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
17 uur geleden