City klopt Everton in FA Cup en blijft in de race om vier prijzen
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City kan dit seizoen nog steeds met vier prijzen afsluiten. De ploeg van trainer Pep Guardiola heeft zich met een uitzege op Everton (0-2) voor de halve finale van de FA Cup geplaatst. Ilkay Gündogan en de ingevallen Kevin De Bruyne scoorden in de slotfase.
City begon niet met de sterkst mogelijke opstelling. Omdat doelpunten uitbleven, besloot coach Guardiola na ruim een uur Kevin De Bruyne en Riyad Mahrez te brengen. Gündogan kopte in de 84e minuut vallend raak. De Bruyne besliste het duel 6 minuten later.
Manchester City kan de titel in de Premier League nauwelijks meer ontgaan. De club stuit op Borussia Dortmund in de kwartfinale van de Champions League. Tottenham Hotspur is op 25 april de tegenstander van City in de finale van de League Cup.
Southampton
Eerder op zaterdag schaarde Southampton zich al bij de laatste vier van de de FA Cup. De club won het uitduel met Bournemouth, dat uitkomt op het tweede niveau van Engeland (0-3).
Nathan Redmond scoorde tweemaal, Moussa Djenepo trof eenmaal doel. De Nederlander Arnaut Danjuma Groeneveld speelde de hele wedstrijd voor Bournemouth.
De andere kwartfinales Chelsea - Sheffield United en Leicester City - Manchester United worden zondag gespeeld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
35 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
5 uur geleden