City en United mogen in Europees verband met zusterclubs spelen
MANCHESTER (ANP/BELGA) - De Engelse voetbalclubs Manchester City en Manchester United hebben van de UEFA toestemming gekregen om komend seizoen in de Champions League en Europa League met hun zusterclubs Girona en Nice te spelen.
Girona en Manchester City maken deel uit van de City Football Group, terwijl Manchester United net als Nice behoort tot chemiegigant INEOS. De Europese voetbalbond heeft vrijdag aangekondigd veranderingen aangebracht te hebben in de eigendomsverhoudingen.
De UEFA heeft onder meer het belang van de overkoepelende eigendomsstructuren in Girona en Nice overgedragen aan onafhankelijke beheerders. Door die ingreep kunnen de clubs uit Manchester nu in Europese competities uitkomen tegen hun zusterclubs Girona en Nice, die tot hetzelfde sportconglomeraat behoren.
Geen spelers uitwisselen
De UEFA verklaarde ook dat de clubs waren overeengekomen om tussen nu en september 2025 geen spelers uit te wisselen. De enige uitzondering zijn transfers die zijn overeengekomen voordat de Club Financial Control Body (CFCB) van de UEFA een procedure tegen de clubs startte.
De clubs stemden er ook mee in geen onderlinge samenwerkings-, technische of commerciële overeenkomsten te sluiten of gebruik te maken van een gezamenlijke scouting- of spelersdatabase.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
1 minuut geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
15 uur geleden