City en United mogen in Europees verband met zusterclubs spelen
MANCHESTER (ANP/BELGA) - De Engelse voetbalclubs Manchester City en Manchester United hebben van de UEFA toestemming gekregen om komend seizoen in de Champions League en Europa League met hun zusterclubs Girona en Nice te spelen.
Girona en Manchester City maken deel uit van de City Football Group, terwijl Manchester United net als Nice behoort tot chemiegigant INEOS. De Europese voetbalbond heeft vrijdag aangekondigd veranderingen aangebracht te hebben in de eigendomsverhoudingen.
De UEFA heeft onder meer het belang van de overkoepelende eigendomsstructuren in Girona en Nice overgedragen aan onafhankelijke beheerders. Door die ingreep kunnen de clubs uit Manchester nu in Europese competities uitkomen tegen hun zusterclubs Girona en Nice, die tot hetzelfde sportconglomeraat behoren.
Geen spelers uitwisselen
De UEFA verklaarde ook dat de clubs waren overeengekomen om tussen nu en september 2025 geen spelers uit te wisselen. De enige uitzondering zijn transfers die zijn overeengekomen voordat de Club Financial Control Body (CFCB) van de UEFA een procedure tegen de clubs startte.
De clubs stemden er ook mee in geen onderlinge samenwerkings-, technische of commerciële overeenkomsten te sluiten of gebruik te maken van een gezamenlijke scouting- of spelersdatabase.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
6 uur geleden