Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City en United mogen in Europees verband met zusterclubs spelen

City en United mogen in Europees verband met zusterclubs spelen

MANCHESTER (ANP/BELGA) - De Engelse voetbalclubs Manchester City en Manchester United hebben van de UEFA toestemming gekregen om komend seizoen in de Champions League en Europa League met hun zusterclubs Girona en Nice te spelen.

Girona en Manchester City maken deel uit van de City Football Group, terwijl Manchester United net als Nice behoort tot chemiegigant INEOS. De Europese voetbalbond heeft vrijdag aangekondigd veranderingen aangebracht te hebben in de eigendomsverhoudingen.

De UEFA heeft onder meer het belang van de overkoepelende eigendomsstructuren in Girona en Nice overgedragen aan onafhankelijke beheerders. Door die ingreep kunnen de clubs uit Manchester nu in Europese competities uitkomen tegen hun zusterclubs Girona en Nice, die tot hetzelfde sportconglomeraat behoren.

Geen spelers uitwisselen

De UEFA verklaarde ook dat de clubs waren overeengekomen om tussen nu en september 2025 geen spelers uit te wisselen. De enige uitzondering zijn transfers die zijn overeengekomen voordat de Club Financial Control Body (CFCB) van de UEFA een procedure tegen de clubs startte.

De clubs stemden er ook mee in geen onderlinge samenwerkings-, technische of commerciƫle overeenkomsten te sluiten of gebruik te maken van een gezamenlijke scouting- of spelersdatabase.

Meer uit Voetbal

Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

1 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabiƫ.

1 uur geleden
Feyenoord haalt Kraaijeveld bij selectie van eerste elftal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.

3 uur geleden
Torino neemt per direct afscheid van verdediger Schuurs

TURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.

3 uur geleden
Van Persie: bedreigingen aan Te Kloese respectloos en ongepast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.

6 uur geleden
Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

9 uur geleden
Ajax zonder laatste winteraankopen op jacht naar revanche op AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.

12 uur geleden