City en Chelsea winnen overtuigend in FA Cup, Leeds blameert zich
MANCHESTER (ANP) - Manchester City en Chelsea hebben zich probleemloos geplaatst voor de vierde ronde van de FA Cup. Respectievelijk Birmingham City (3-0) en Morecambe United (4-0) werden verslagen. Leeds United blameerde zich tegen Crawley Town, de nummer 6 van League Two, het vierde niveau van Engeland. Leeds is de nummer 12 van de Premier League.
De eindstand was al na 33 minuten bereikt bij Manchester City - Birmingham City. Bernardo Silva was twee keer trefzeker, Phil Foden bepaalde al na ruim een half uur de eindstand. Trainer Pep Guardiola wisselde in de rust drie keer en stuurde bij lange na niet zijn sterkste elftal het veld in.
Bij Chelsea - dat vorig seizoen in de finale van Arsenal verloor - had Hakim Ziyech een basisplaats, evenals Timo Werner en Kai Havertz. Ziyech werd halverwege de tweede helft gewisseld. Het stond toen al 3-0, door doelpunten van Mason Mount, Werner en Callum Hudson-Odoi. Havertz maakte er vlak voor tijd nog 4-0 van.
Leeds United ging met liefst 3-0 onderuit bij de kleine club uit het zuiden van Engeland. De Nederlander Pascal Struijk werd in de rust gewisseld, toen de stand nog 0-0 was.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
10 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
17 uur geleden