City alleen geïnteresseerd in Kane als Spurs wil onderhandelen
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft toegegeven dat Manchester City zeker zal proberen Harry Kane in te lijven, maar alleen als Tottenham Hotspur bereid is te onderhandelen over de prijs van de spits. De Engelse international kwam deze week niet opdraven bij de Londense club voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen, in een poging een transfer af te dwingen naar de landskampioen uit Manchester.
Kane had eerder publiekelijk al de wens uitgesproken te willen verkassen omdat hij mee wil doen om de prijzen. Tot zijn frustratie staat Tottenham al dertien jaar droog. De 28-jarige aanvoerder van het Engelse elftal richtte daarom zijn pijlen op een overgang naar City.
Guardiola deed vrijdag tijdens een persconferentie geen moeite te verbergen dat hij Kane er graag bij zou hebben. Maar, City spendeerde donderdag een recordbedrag van 100 miljoen pond (117 miljoen euro) om Jack Grealish, de smaakmaker van Aston Villa, te contracteren. Guardiola maakte meteen duidelijk dat Tottenham de vraagprijs van naar verluidt 150 miljoen pond voor Kane zal moeten bijstellen voordat er zaken kunnen worden gedaan.
"Hij is een speler van Tottenham Hotspur en als Tottenham niet wil onderhandelen, dan houdt het op", aldus de Spaanse coach. "Als ze bereid zijn te praten, dan willen denk ik ManCity en veel andere clubs hem graag vastleggen. Harry is een uitzonderlijke aanvaller. Geen twijfel aan. Natuurlijk zijn we geïnteresseerd. Maar het is aan Tottenham." Volgens Guardiola lag het in het geval van Grealish anders, omdat die een vertrekclausule in zijn contract had opgenomen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
13 uur geleden