City alleen geïnteresseerd in Kane als Spurs wil onderhandelen
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft toegegeven dat Manchester City zeker zal proberen Harry Kane in te lijven, maar alleen als Tottenham Hotspur bereid is te onderhandelen over de prijs van de spits. De Engelse international kwam deze week niet opdraven bij de Londense club voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen, in een poging een transfer af te dwingen naar de landskampioen uit Manchester.
Kane had eerder publiekelijk al de wens uitgesproken te willen verkassen omdat hij mee wil doen om de prijzen. Tot zijn frustratie staat Tottenham al dertien jaar droog. De 28-jarige aanvoerder van het Engelse elftal richtte daarom zijn pijlen op een overgang naar City.
Guardiola deed vrijdag tijdens een persconferentie geen moeite te verbergen dat hij Kane er graag bij zou hebben. Maar, City spendeerde donderdag een recordbedrag van 100 miljoen pond (117 miljoen euro) om Jack Grealish, de smaakmaker van Aston Villa, te contracteren. Guardiola maakte meteen duidelijk dat Tottenham de vraagprijs van naar verluidt 150 miljoen pond voor Kane zal moeten bijstellen voordat er zaken kunnen worden gedaan.
"Hij is een speler van Tottenham Hotspur en als Tottenham niet wil onderhandelen, dan houdt het op", aldus de Spaanse coach. "Als ze bereid zijn te praten, dan willen denk ik ManCity en veel andere clubs hem graag vastleggen. Harry is een uitzonderlijke aanvaller. Geen twijfel aan. Natuurlijk zijn we geïnteresseerd. Maar het is aan Tottenham." Volgens Guardiola lag het in het geval van Grealish anders, omdat die een vertrekclausule in zijn contract had opgenomen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
6 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
11 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
15 uur geleden