Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Citroën roept 869.000 auto's terug om probleem airbags

Citroën roept 869.000 auto's terug om probleem airbags

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Franse autoconcern Citroën roept in Europa 869.000 auto's terug naar de garage om een defect in de airbag, waarvan 400.000 in Frankrijk. Het gaat om een probleem met de airbags van de Japanse fabrikant Takata.

De terugroepactie betreft de modellen C3 en DS3 van Citroën. Vanaf eind deze maand worden de eerste 98.000 auto's teruggeroepen, waarvan 73.000 in Frankrijk, maakte moederconcern Stellantis bekend. Ook in Nederland moeten auto's terug naar de garage. Om hoeveel auto's het gaat, is nog niet bekend. Het gaat om bepaalde uitvoeringen van de C3 en de DS3, die zijn gemaakt tussen 2009 en 2017.

"Terugroepacties van airbaginflators van het bedrijf Takata zijn gaande en hebben betrekking op voertuigen van veel automerken en fabrikanten wereldwijd", zegt een woordvoerder van Stellantis. "De chemicaliën in deze inflators kunnen na verloop van tijd verslechteren, vooral wanneer ze worden blootgesteld aan warme, vochtige klimaatomstandigheden. Dit kan ertoe leiden dat sommige inflators bij een crash met te veel kracht ontplooien, wat in het ergste geval ernstig letsel of de dood tot gevolg kan hebben", vervolgt hij.

Sinds 2014 zijn miljoenen auto's die zijn uitgerust met Takata-airbags teruggeroepen. De Japanse fabrikant ging drie jaar later failliet. De airbags konden door een productiefout ontploffen, waarbij metaaldeeltjes door de wagen werden geslingerd. Wereldwijd zijn meerdere bestuurders daardoor overleden.

Meer uit Financieel

CBS: Gemiddelde huurstijging daalt naar 4,4 procent

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen zijn dit jaar gestegen in juli, maar de stijging is lager dan de afgelopen twee jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huurwoningen zijn in deze maand gemiddeld 4,4 procent in prijs gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

1 uur geleden
Brazilië bezorgd over Europese importstop Braziliaans vlees

BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.

4 uur geleden
Wall Street fors hoger, lingeriemerk Victoria's Secret onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.

9 uur geleden
Raad van toezicht Volkswagen steunt grote herstructurering

WOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.

9 uur geleden
SpaceX en Blue Origin schrappen komst naar ruimtevaarttop Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.

11 uur geleden
AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

13 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

14 uur geleden