Citigroup laat rol bij tegengaan rassenongelijkheid onderzoeken
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup laat onderzoek doen naar de eigen rol in het tegengaan van rassenongelijkheid en de financiële mogelijkheden die het concern biedt voor niet-witte gemeenschappen. Het is de eerste grote bank op Wall Street die heeft ingestemd met een dergelijke stap.
Het onderzoek zal worden uitgevoerd door advocaten van de firma Covington & Burling. Volgens de bank zullen zij zich met name richten op het nalopen van de mate waarin Citigroup invulling geeft aan een eerdere toezegging op dit vlak. Het concern wilde vorig jaar 1 miljard dollar, omgerekend circa 859 miljoen euro, besteden aan initiatieven om de grote welvaartskloof in de Verenigde Staten te helpen dichten.
Het gemiddeld vermogen van een wit huishouden in het land is bijna tien keer hoger dan dat van een zwarte familie. Door investeerders en vanuit de politiek is daarom ook druk uitgeoefend op banken om transparanter te zijn over hun inspanningen om de ongelijkheid binnen de bevolking tegen te gaan.
Branchegenoten
Grote branchegenoten van Citigroup hebben vooralsnog geen gehoor gegeven aan oproepen tot extra onderzoek. Zij vonden dit niet nodig omdat er afgelopen jaar al verschillende initiatieven zijn opgezet. Dan gaat het bijvoorbeeld om investeringen in bedrijven van zwarte ondernemers en uitbreiding van de kredietverlening.
De grote investeerder BlackRock heeft na druk van aandeelhouders wel toegezegd om met een onderzoek te komen. Dat zou volgend jaar moeten gebeuren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
13 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geleden