Cisco zakt op Wall Street na resultaten en ontslagronde
NEW YORK (ANP) - Cisco Systems is donderdag kort na het openen van de handel op de aandelenbeurzen in New York gedaald. De Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur voor telecombedrijven zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen. Ook gaf het bedrijf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal en het hele boekjaar. Het aandeel verloor bijna 3 procent.
Volgens Cisco zijn klanten voorzichtiger geworden met bestellingen door de onzekere economische omstandigheden. Het concern kondigde ook aan ongeveer 4000 werknemers te ontslaan om kosten te besparen. Dat is zo'n 5 procent van het totale personeelsbestand.
De algehele stemming op Wall Street was bescheiden positief, na het sterke herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 38.611 punten. De brede S&P 500-index 0,2 procent tot 5012 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 15.853 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast een grote hoeveelheid economische gegevens. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering afgelopen week licht is gedaald. Tegelijkertijd daalden de verkopen van winkeliers in de VS harder dan gedacht, terwijl de Amerikaanse industriële productie minder hard kromp dan gevreesd.
Nvidia daalde 1,8 procent. De leverancier van chips die gebruikt worden voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) won woensdag 2,5 procent en haalde daarmee Google-moederbedrijf Alphabet in als de op twee na waardevolste Amerikaanse beursgenoteerde onderneming. Eerder deze week overtrof de marktwaarde van Nvidia al die van webwinkelconcern Amazon. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.
Nvidia kondigde tevens aan belangen te hebben genomen in de Britse chipontwikkelaar Arm (plus 2,2 procent) en in SoundHound AI, een bedrijf gericht op stem- en spraakherkenning. Het aandeel SoundHound AI werd daarop maar liefst 38 procent meer waard.
Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden voorzien, maar verlaagde de winstverwachting voor het hele boekjaar. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen.
De euro was 1,0778 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 77,06 dollar. Brentolie steeg ook bijna 0,5 procent in prijs tot 81,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
6 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
8 uur geleden