Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cisco zakt op Wall Street na resultaten en ontslagronde

Cisco zakt op Wall Street na resultaten en ontslagronde

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems is donderdag kort na het openen van de handel op de aandelenbeurzen in New York gedaald. De Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur voor telecombedrijven zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen. Ook gaf het bedrijf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal en het hele boekjaar. Het aandeel verloor bijna 3 procent.

Volgens Cisco zijn klanten voorzichtiger geworden met bestellingen door de onzekere economische omstandigheden. Het concern kondigde ook aan ongeveer 4000 werknemers te ontslaan om kosten te besparen. Dat is zo'n 5 procent van het totale personeelsbestand.

De algehele stemming op Wall Street was bescheiden positief, na het sterke herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 38.611 punten. De brede S&P 500-index 0,2 procent tot 5012 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 15.853 punten.

Beleggers verwerkten daarnaast een grote hoeveelheid economische gegevens. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering afgelopen week licht is gedaald. Tegelijkertijd daalden de verkopen van winkeliers in de VS harder dan gedacht, terwijl de Amerikaanse industriƫle productie minder hard kromp dan gevreesd.

Nvidia daalde 1,8 procent. De leverancier van chips die gebruikt worden voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) won woensdag 2,5 procent en haalde daarmee Google-moederbedrijf Alphabet in als de op twee na waardevolste Amerikaanse beursgenoteerde onderneming. Eerder deze week overtrof de marktwaarde van Nvidia al die van webwinkelconcern Amazon. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.

Nvidia kondigde tevens aan belangen te hebben genomen in de Britse chipontwikkelaar Arm (plus 2,2 procent) en in SoundHound AI, een bedrijf gericht op stem- en spraakherkenning. Het aandeel SoundHound AI werd daarop maar liefst 38 procent meer waard.

Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden voorzien, maar verlaagde de winstverwachting voor het hele boekjaar. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen.

De euro was 1,0778 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 77,06 dollar. Brentolie steeg ook bijna 0,5 procent in prijs tot 81,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Air France-KLM wil Scandinavische maatschappij SAS overnemen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM wil de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS overnemen. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie heeft al een belang van bijna 20 procent, maar wil dat uitbreiden naar 60,5 procent.

15 minuten geleden
Grote uitval vluchten door staking Franse luchtverkeersleiders

PARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.

10 uur geleden
HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.

11 uur geleden
Hoge koninklijke onderscheiding oud-DNB-president Klaas Knot

AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiƫn Eelco Heinen.

12 uur geleden
Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

13 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

14 uur geleden