Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cisco zakt op Wall Street na resultaten en ontslagronde

Cisco zakt op Wall Street na resultaten en ontslagronde

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems is donderdag kort na het openen van de handel op de aandelenbeurzen in New York gedaald. De Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur voor telecombedrijven zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen. Ook gaf het bedrijf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal en het hele boekjaar. Het aandeel verloor bijna 3 procent.

Volgens Cisco zijn klanten voorzichtiger geworden met bestellingen door de onzekere economische omstandigheden. Het concern kondigde ook aan ongeveer 4000 werknemers te ontslaan om kosten te besparen. Dat is zo'n 5 procent van het totale personeelsbestand.

De algehele stemming op Wall Street was bescheiden positief, na het sterke herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 38.611 punten. De brede S&P 500-index 0,2 procent tot 5012 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 15.853 punten.

Beleggers verwerkten daarnaast een grote hoeveelheid economische gegevens. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering afgelopen week licht is gedaald. Tegelijkertijd daalden de verkopen van winkeliers in de VS harder dan gedacht, terwijl de Amerikaanse industriële productie minder hard kromp dan gevreesd.

Nvidia daalde 1,8 procent. De leverancier van chips die gebruikt worden voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) won woensdag 2,5 procent en haalde daarmee Google-moederbedrijf Alphabet in als de op twee na waardevolste Amerikaanse beursgenoteerde onderneming. Eerder deze week overtrof de marktwaarde van Nvidia al die van webwinkelconcern Amazon. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.

Nvidia kondigde tevens aan belangen te hebben genomen in de Britse chipontwikkelaar Arm (plus 2,2 procent) en in SoundHound AI, een bedrijf gericht op stem- en spraakherkenning. Het aandeel SoundHound AI werd daarop maar liefst 38 procent meer waard.

Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden voorzien, maar verlaagde de winstverwachting voor het hele boekjaar. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen.

De euro was 1,0778 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 77,06 dollar. Brentolie steeg ook bijna 0,5 procent in prijs tot 81,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

5 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

9 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

11 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

13 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden