Cisco zakt op Wall Street na resultaten en ontslagronde
NEW YORK (ANP) - Cisco Systems is donderdag kort na het openen van de handel op de aandelenbeurzen in New York gedaald. De Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur voor telecombedrijven zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen. Ook gaf het bedrijf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal en het hele boekjaar. Het aandeel verloor bijna 3 procent.
Volgens Cisco zijn klanten voorzichtiger geworden met bestellingen door de onzekere economische omstandigheden. Het concern kondigde ook aan ongeveer 4000 werknemers te ontslaan om kosten te besparen. Dat is zo'n 5 procent van het totale personeelsbestand.
De algehele stemming op Wall Street was bescheiden positief, na het sterke herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 38.611 punten. De brede S&P 500-index 0,2 procent tot 5012 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 15.853 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast een grote hoeveelheid economische gegevens. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering afgelopen week licht is gedaald. Tegelijkertijd daalden de verkopen van winkeliers in de VS harder dan gedacht, terwijl de Amerikaanse industriële productie minder hard kromp dan gevreesd.
Nvidia daalde 1,8 procent. De leverancier van chips die gebruikt worden voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) won woensdag 2,5 procent en haalde daarmee Google-moederbedrijf Alphabet in als de op twee na waardevolste Amerikaanse beursgenoteerde onderneming. Eerder deze week overtrof de marktwaarde van Nvidia al die van webwinkelconcern Amazon. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.
Nvidia kondigde tevens aan belangen te hebben genomen in de Britse chipontwikkelaar Arm (plus 2,2 procent) en in SoundHound AI, een bedrijf gericht op stem- en spraakherkenning. Het aandeel SoundHound AI werd daarop maar liefst 38 procent meer waard.
Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden voorzien, maar verlaagde de winstverwachting voor het hele boekjaar. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen.
De euro was 1,0778 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 77,06 dollar. Brentolie steeg ook bijna 0,5 procent in prijs tot 81,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
9 uur geleden