Cisco Systems stijgt op lager Wall Street na sterk kwartaal
NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse producent van netwerkapparatuur voor telecombedrijven presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de verwachtingen voor het gehele boekjaar. Het aandeel werd 3,8 procent hoger gezet.
De stemming op Wall Street bleef echter negatief na de verliesbeurt een dag eerder. De hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de toekomst minder sterk hoeft te verhogen nu de inflatie wat lijkt af te koelen, werd woensdag al de grond ingeboord door de beter dan verwachte Amerikaanse winkelverkopen. Ook waarschuwden verschillende beleidsmakers van de Federal Reserve dat het nog veel te vroeg is om gas terug te nemen wat renteverhogingen betreft.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent lager op 33.304 punten. De brede S&P 500 leverde 1,1 procent in tot 3916 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,2 procent tot 11.054 punten.
De retailsector bleef in de belangstelling staan na de waarschuwing van warenhuisketen Target voor een mogelijk teleurstellend feestdagenseizoen. Target (min 1,3 procent) zelf ging verder omlaag na de koersval van 13 procent een dag eerder.
Branchegenoot Macy's, die voorbeurs met resultaten kwam, dikte meer dan 10 procent aan. Het concern verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke verkopen van zijn luxe-artikelen. Macy's is onder meer eigenaar van de luxe warenhuizen van Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury.
Warenhuis- en winkelketen Kohl's zakte daarentegen 3,2 procent na teleurstellende resultaten. Het bedrijf trok ook zijn verwachtingen voor het hele jaar in vanwege de onzekere macro-economische omstandigheden en het eerder aangekondigde vertrek van topvrouw Michelle Gass.
Bath & Body Works maakte een koerssprong van haast 25 procent dankzij goed ontvangen resultaten. Ook verhoogde de verkoper van verzorgingsproducten zijn verwachtingen voor het hele jaar. De maker van chips en videokaarten Nvidia won 0,9 procent na publicatie van de kwartaalcijfers.
Alibaba steeg 2,2 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft in New York, dook afgelopen kwartaal onverwacht in de rode cijfers. Het bedrijf kondigde desondanks wel aan om nog meer eigen aandelen te gaan inkopen.
De euro was 1,0340 dollar waard, tegen 1,0390 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,8 procent in prijs tot 84,09 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 91,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
12 uur geleden