Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen
SAN JOSE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen. De ontslagronde is onderdeel van een herstructureringsplan en raakt zo'n 5 procent van de medewerkers van de Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur. Cisco heeft ook een vestiging in Amsterdam. Het bedrijf was niet direct beschikbaar om vragen van het ANP te beantwoorden over de mogelijke gevolgen voor Nederlandse medewerkers. Wereldwijd had het bedrijf vorig jaar ongeveer 85.000 medewerkers.
De aankondiging van de ontslagronde ging gepaard met een voorspelling voor dit kwartaal die ver achterbleef bij voorspellingen van analisten. Klanten van Cisco maken zich zorgen over de toestand van de economie, wat ertoe leidt dat ze bestellingen uitstellen en heroverwegen hoeveel apparatuur ze nodig hebben, zei topman Chuck Robbins. De bestellingen daalden met 12 procent in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar. Ook kromp de omzet van het bedrijf voor het eerst in drie jaar.
Cisco sluit zich aan bij andere grote techbedrijven die banen schrappen, al zijn de aangekondigde ontslagen niet op dezelfde schaal als eind 2022 en begin 2023. Toen werden honderdduizenden mensen ontslagen bij techbedrijven, nadat diezelfde bedrijven tijdens de pandemie het personeelsbestand juist fors hadden uitgebreid. De herstructurering bij Cisco gaat zo'n 500 miljoen dollar kosten, zegt het bedrijf.
In Nederland is van de wereldwijde ontslagen in de techsector nog weinig te merken, volgens voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie. Bij Meta en Spotify zijn in Nederland bijvoorbeeld enkele tientallen ontslagen gevallen weet hij, maar die werknemers vinden door hun specifieke kennis vaak snel weer ergens anders werk. Hij maakt zich daarom weinig zorgen over het banenverlies bij techbedrijven in Nederland, niet in de laatste plaats omdat medewerkers veelal riante ontslagvergoedingen meekrijgen bij hun vertrek, aldus Castelein.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.
3 uur geleden