Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen

Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen

SAN JOSE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen. De ontslagronde is onderdeel van een herstructureringsplan en raakt zo'n 5 procent van de medewerkers van de Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur. Cisco heeft ook een vestiging in Amsterdam. Het bedrijf was niet direct beschikbaar om vragen van het ANP te beantwoorden over de mogelijke gevolgen voor Nederlandse medewerkers. Wereldwijd had het bedrijf vorig jaar ongeveer 85.000 medewerkers.

De aankondiging van de ontslagronde ging gepaard met een voorspelling voor dit kwartaal die ver achterbleef bij voorspellingen van analisten. Klanten van Cisco maken zich zorgen over de toestand van de economie, wat ertoe leidt dat ze bestellingen uitstellen en heroverwegen hoeveel apparatuur ze nodig hebben, zei topman Chuck Robbins. De bestellingen daalden met 12 procent in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar. Ook kromp de omzet van het bedrijf voor het eerst in drie jaar.

Cisco sluit zich aan bij andere grote techbedrijven die banen schrappen, al zijn de aangekondigde ontslagen niet op dezelfde schaal als eind 2022 en begin 2023. Toen werden honderdduizenden mensen ontslagen bij techbedrijven, nadat diezelfde bedrijven tijdens de pandemie het personeelsbestand juist fors hadden uitgebreid. De herstructurering bij Cisco gaat zo'n 500 miljoen dollar kosten, zegt het bedrijf.

In Nederland is van de wereldwijde ontslagen in de techsector nog weinig te merken, volgens voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie. Bij Meta en Spotify zijn in Nederland bijvoorbeeld enkele tientallen ontslagen gevallen weet hij, maar die werknemers vinden door hun specifieke kennis vaak snel weer ergens anders werk. Hij maakt zich daarom weinig zorgen over het banenverlies bij techbedrijven in Nederland, niet in de laatste plaats omdat medewerkers veelal riante ontslagvergoedingen meekrijgen bij hun vertrek, aldus Castelein.

Meer uit Financieel

Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

1 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

2 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

3 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

4 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

4 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

5 uur geleden