Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen
SAN JOSE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Cisco gaat wereldwijd duizenden banen schrappen. De ontslagronde is onderdeel van een herstructureringsplan en raakt zo'n 5 procent van de medewerkers van de Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur. Cisco heeft ook een vestiging in Amsterdam. Het bedrijf was niet direct beschikbaar om vragen van het ANP te beantwoorden over de mogelijke gevolgen voor Nederlandse medewerkers. Wereldwijd had het bedrijf vorig jaar ongeveer 85.000 medewerkers.
De aankondiging van de ontslagronde ging gepaard met een voorspelling voor dit kwartaal die ver achterbleef bij voorspellingen van analisten. Klanten van Cisco maken zich zorgen over de toestand van de economie, wat ertoe leidt dat ze bestellingen uitstellen en heroverwegen hoeveel apparatuur ze nodig hebben, zei topman Chuck Robbins. De bestellingen daalden met 12 procent in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar. Ook kromp de omzet van het bedrijf voor het eerst in drie jaar.
Cisco sluit zich aan bij andere grote techbedrijven die banen schrappen, al zijn de aangekondigde ontslagen niet op dezelfde schaal als eind 2022 en begin 2023. Toen werden honderdduizenden mensen ontslagen bij techbedrijven, nadat diezelfde bedrijven tijdens de pandemie het personeelsbestand juist fors hadden uitgebreid. De herstructurering bij Cisco gaat zo'n 500 miljoen dollar kosten, zegt het bedrijf.
In Nederland is van de wereldwijde ontslagen in de techsector nog weinig te merken, volgens voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie. Bij Meta en Spotify zijn in Nederland bijvoorbeeld enkele tientallen ontslagen gevallen weet hij, maar die werknemers vinden door hun specifieke kennis vaak snel weer ergens anders werk. Hij maakt zich daarom weinig zorgen over het banenverlies bij techbedrijven in Nederland, niet in de laatste plaats omdat medewerkers veelal riante ontslagvergoedingen meekrijgen bij hun vertrek, aldus Castelein.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geleden