Cisco bij stijgers op Wall Street na verhoging omzetverwachting
NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetvoorspelling voor het hele boekjaar. Volgens topman Chuck Robbins is Cisco goed gepositioneerd om te blijven profiteren van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel steeg 6 procent.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de gemengde slotstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.508 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6066 punten. De techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 19.751 punten.
Beleggers verwerkten nog de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse inflatie in januari, die woensdag bekend werd gemaakt. De kans dat de Federal Reserve de rente dit jaar verder kan verlagen, is daardoor verder afgenomen. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell verklaarde dat de hoge inflatie aantoont dat de strijd tegen de stijgende consumentenprijzen nog niet is gestreden. President Donald Trump, die tijdens zijn verkiezingscampagne lagere prijzen heeft beloofd, benadrukte dat de laatste inflatiegegevens nog voor rekening komen van de vorige regering.
Nieuwe importtarieven
Donderdag werd ook bekend dat de prijzen die Amerikaanse producenten vragen voor hun goederen in januari met 3,5 procent zijn gestegen op jaarbasis. Dat was meer dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers.
Trump verklaarde op zijn berichtenplatform Truth Social ook dat donderdag nieuwe importtarieven worden aangekondigd voor landen die heffingen op Amerikaanse goederen hebben. Dit soort wederkerige heffingen zijn al langer een belangrijk doel van Trump. Tijdens de verkiezingscampagne verklaarde hij dat elk land dat heffingen op Amerikaanse goederen heeft, zal worden getroffen met "precies hetzelfde tarief". Eerder deze week kondigde hij al heffingen aan van 25 procent op staal en aluminium van buiten de VS.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.
19 uur geleden