Circus Kudus draait direct op volle toeren in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Vlak voor de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk riep algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax de aanwezige toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA op om zich niet uitbundig te uiten, vanwege het coronavirus. Dat lukte over het algemeen best aardig, behalve als Mohammed Kudus aan de bal kwam.
De 20-jarige Ghanees, overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, oogstte eerst nog applaus van de bijna 9000 toeschouwers die naar het stadion waren gekomen. Maar na nog een handig balletje hier en geslaagd trucje daar raakten ze enthousiaster en enthousiaster. Steeds meer fans veerden joelend op als Kudus weer een actie maakte. Ze verkozen hem ook met grote voorsprong tot 'King of the match'.
'Circus Kudus' draaide op volle toeren in zijn eerste competitiewedstrijd in Amsterdam. En dat nog wel links op het middenveld, een positie waar hij zelden speelde. "Ik ben altijd meer een aanvaller geweest", vertelde de Ghanees vlak na het laatste fluitsignaal. "Ik speelde op alle posities voorin en als aanvallende middenvelder. Maar ik ben al blij dat ik nu al een kans krijg hier."
Clubs voor het uitzoeken
Kudus leerde voetballen op straat in Accra, de soms chaotische hoofdstad van Ghana. Hij speelde zich in de kijker bij de voetbalschool Right to Dream Academy en verhuisde twee jaar geleden naar Denemarken voor een contract bij FC Nordsjælland. Kudus had afgelopen zomer de clubs voor het uitzoeken. Hij koos voor Ajax, dat ruim 9 miljoen euro voor hem over had. "Op instinct en na een goed gesprek met de trainer hier."
"Ajax voetbalt zoals ik wil voetballen", zegt Kudus. "Ik dribbel graag en wil de toeschouwers vermaken. Ik moet beter leren koppen. En ik moet leren hoe ik hier het beste positie kan kiezen. Daar helpt iedereen me heel goed mee. Ik ben best een beetje trots dat ik tot man van de wedstrijd ben verkozen. Maar belangrijker is dat we hebben gewonnen."
Kudus hoorde pas zaterdag dat hij tegen RKC de afwezige Ryan Gravenberch moest vervangen. "Natuurlijk zorgde dat voor spanning", bekent hij. "Maar ik raak niet verlamd van zenuwen. Ik gebruik ze juist om goed te spelen. Ik ben naar Ajax gekomen om te slagen en wil iedere kans die ik krijg met beide handen aanpakken."
Trainer Erik ten Hag snapt waarom de aanwezige fans enthousiast raakten van Kudus. "Bij sommige jongens moet je afwachten of ze gaan slagen, maar bij het bekijken van de beelden van zijn wedstrijden raakte ik meteen enthousiast", zei hij. "Verdedigend moet hij soms beter positie kiezen, maar het is een heerlijke speler om naar te kijken. We gaan kijken hoe dit zich gaat ontwikkelen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden