Circuitdirecteur heeft niets te klagen na 'droomuitslag'
ZANDVOORT (ANP) - Directeur Robert van Overdijk van het circuit van Zandvoort had na de tweede overwinning van Max Verstappen in de Dutch GP niets te klagen. "Een droomuitslag. Dit is waar je vooraf op hoopt en voor tekent, maar niet op rekent", zei Van Overdijk.
Ruim 100.000 toeschouwers zagen Verstappen net als vorig jaar, toen de Dutch GP voor het eerst sinds 1985 weer werd gehouden in de Formule 1, winnen op het circuit in de duinen. "Als je vandaag niet kan lachen, dan gaat er iets niet goed met je. Het was een geweldig feest en voor zover ik weet heeft iedereen zich prima gedragen", aldus de circuitdirecteur.
"Ik kan eigenlijk niets negatiefs verzinnen over dit weekend. De rookbommen die zaterdag tijdens de kwalificatie werden afgestoken en op de baan gegooid, zijn wel een van de vele evaluatiepunten. We hebben nog zoveel te wensen over voor volgend jaar. Ik maak me geen zorgen dat we dan minimaal een even goede, zo niet een betere, editie drie kunnen neerzetten."
Het contract van Zandvoort met de organisatie van de Formule 1 loopt nog een jaar door, maar bevat een optie om ook in 2024 en 2025 te racen in de Noord-Hollandse duinen. "We zijn nu al bezig met 2023", aldus Van Overdijk. "Dit is het weekend waarin je sponsors kan laten zien wat we voor ze kunnen betekenen en zij voor ons. Dat geldt ook voor de gemeente Zandvoort. We hebben laten zien dat we hier een 'bucketlist-evenement' van maken. De gesprekken over de periode na 2023 zijn gaande, die hopen we voor 1 november af te ronden."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
16 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
17 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
19 uur geleden