
Circuit van Portimão bereidt zich voor op twee races Formule 1
PORTIMÃO (ANP) - De Grote Prijs van Portugal keert na een afwezigheid van ruim 20 jaar zo goed als zeker terug in de Formule 1. Het is zelfs mogelijk dat er dit najaar twee opeenvolgende weekeinden wordt geracet op het Autódromo Internacional do Algarve in Portimão.
Volgens de goed ingevoerde Portugese sportkrant A Bola staat de Grote Prijs van Portugal voor 27 september gepland op de herziene Formule 1-kalender. De week erna, op 4 oktober, zou zelfs de Grote Prijs van de Algarve kunnen worden gehouden.
Sportdirecteur Ross Brawn van de Formule 1 hintte er vrijdag al op toen de koningsklasse bekendmaakte dat de Grands Prix van Azerbeidzjan, Singapore en Japan zijn geschrapt als gevolg van het coronavirus. Hij zei niettemin dat er nog voldoende opties zijn om het seizoen nog uit te breiden en noemde onder meer Portimão, Hockenheim, Imola en Mugello. Vooralsnog staan er acht races in Europa vast, te beginnen op 5 juli met de Grote Prijs van Oostenrijk.
Het circuit in Portimão - 4,684 kilometer lang met 16 bochten - heeft sinds dit jaar de licentie om een Formule 1-race te houden. De laatste Grand Prix van Portugal was in 1996 op het circuit van Estoril.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
12 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.
17 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.
17 uur geledenROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De MotoGP introduceert een nieuwe mondiale raceklasse met motoren van het beroemde Amerikaanse merk Harley-Davidson. De serie van twaalf races start in 2026, met steeds twee races tijdens zes grands prix verdeeld over Europa en de Verenigde Staten.
18 uur geleden