Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Circuit Silverstone hermetisch afgesloten tijdens Formule 1

Circuit Silverstone hermetisch afgesloten tijdens Formule 1

SILVERSTONE (ANP) - Circuit Silverstone is de weekeinden dat de Formule 1 er twee races houdt hermetisch afgesloten voor publiek. Dat zegt de politie van Northamptonshire. "Formule 1-fans moeten niet naar het circuit komen en de races thuis kijken op televisie. Mijn agenten zullen iedereen die ook maar in de buurt komt, verwijderen. Het is gewoon niet toegestaan de race te bekijken, ook niet vanachter de omheining", aldus de korpschef.

De organisatie van de Britse GP is als de dood dat fans zich verzamelen bij de hekken om maar een glimp te kunnen opvangen van onder anderen de Britse wereldkampioen Lewis Hamilton. Silverstone ontvangt de weekeinden van 31 juli tot en met 2 augustus en 7 tot en met 9 augustus de teams uit de Formule 1 voor race vier en vijf van het uitgestelde seizoen.

"De races kunnen alleen doorgaan als er geen publiek aanwezig is. Dat is een eis van de regering. Maar er bestaan zorgen, omdat we bijvoorbeeld hebben gezien dat fans van Liverpool zich verzamelden bij het stadion om het kampioenschap te vieren", zegt circuitbaas Stuart Pringle. "De boodschap is dat fans moeten wegblijven en dat we de politie achter de hand houden om in te grijpen. Dat virus mag zich niet verspreiden."

Hamilton, die afgelopen zondag de Grote Prijs van Hongarije won, riep zijn fans ook op thuis te blijven. "Ik snap dat mensen van een afstand willen gaan kijken, al was het maar om het geluid van de auto te horen. Maar als dat betekent dat er zich een menigte vormt, dan is dat geen goede zaak."

Meer uit Sport

Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

3 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

4 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

4 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

4 uur geleden
Leerdam opgetogen na tweede plaats op 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.

5 uur geleden
Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

7 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

7 uur geleden