Circuit Silverstone hermetisch afgesloten tijdens Formule 1
SILVERSTONE (ANP) - Circuit Silverstone is de weekeinden dat de Formule 1 er twee races houdt hermetisch afgesloten voor publiek. Dat zegt de politie van Northamptonshire. "Formule 1-fans moeten niet naar het circuit komen en de races thuis kijken op televisie. Mijn agenten zullen iedereen die ook maar in de buurt komt, verwijderen. Het is gewoon niet toegestaan de race te bekijken, ook niet vanachter de omheining", aldus de korpschef.
De organisatie van de Britse GP is als de dood dat fans zich verzamelen bij de hekken om maar een glimp te kunnen opvangen van onder anderen de Britse wereldkampioen Lewis Hamilton. Silverstone ontvangt de weekeinden van 31 juli tot en met 2 augustus en 7 tot en met 9 augustus de teams uit de Formule 1 voor race vier en vijf van het uitgestelde seizoen.
"De races kunnen alleen doorgaan als er geen publiek aanwezig is. Dat is een eis van de regering. Maar er bestaan zorgen, omdat we bijvoorbeeld hebben gezien dat fans van Liverpool zich verzamelden bij het stadion om het kampioenschap te vieren", zegt circuitbaas Stuart Pringle. "De boodschap is dat fans moeten wegblijven en dat we de politie achter de hand houden om in te grijpen. Dat virus mag zich niet verspreiden."
Hamilton, die afgelopen zondag de Grote Prijs van Hongarije won, riep zijn fans ook op thuis te blijven. "Ik snap dat mensen van een afstand willen gaan kijken, al was het maar om het geluid van de auto te horen. Maar als dat betekent dat er zich een menigte vormt, dan is dat geen goede zaak."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
58 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
2 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
4 uur geleden