Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Circa twintig Oekraïners geweigerd bij volle opvang Utrecht

Circa twintig Oekraïners geweigerd bij volle opvang Utrecht

UTRECHT (ANP) - Circa twintig mensen zijn sinds dinsdag bij de opvang voor Oekraïners in de Utrechtse Jaarbeurs gevraagd een andere verblijfsplek te zoeken, meldt Veiligheidsregio Utrecht. De zogenoemde HUB, waar vluchtelingen een verwijzing krijgen naar andere opvangplekken, sloot dinsdag tijdelijk haar deuren omdat het overvol is. Alleen kwetsbare mensen worden er nu opgevangen.

VluchtelingenWerk zei woensdag eerder op de dag dat onder anderen alleenstaande vrouwen en gezinnen met kleine kinderen werden geweigerd. Volgens de veiligheidsregio klopt dit niet. "Wij vangen nog steeds de volgende groepen mensen op: alleenstaande vrouwen, moeders met kinderen, echtparen met kinderen, alleenreizende minderjarige kinderen, senioren van 70+ en mensen met een acuut fysiek of psychisch probleem."

Eerder zei Jaap Donker, directeur van de Utrechtse veiligheidsregio, dat de meeste vluchtelingen die nu arriveren zelfredzaam zijn. VluchtelingenWerk reageerde hierop dat dit beeld kan leiden tot een vertekende beeldvorming en verminderd draagvlak. De organisatie zegt dat goed onderzoek naar de omvang van deze groep ontbreekt.

Arbeidskansen

Het beeld waarbij vooral moeders en kinderen naar ons land kwamen, die niets anders hadden dan een rugzakje, is nu echt anders, zei Donker. "Een groot deel van de mensen dat aankomt, is hier voor arbeidskansen of komt vanuit een ander land in Europa." De veiligheidsregio ziet bijvoorbeeld mensen uit landen waar het beleid voor Oekraïense vluchtelingen is versoberd, zoals in Ierland.

Veiligheidsregio Utrecht zegt de deuren van de opvang pas weer te openen als er minder dan tachtig mensen verblijven, in combinatie met een perspectief voor de vluchtelingen op doorplaatsing, bijvoorbeeld naar plekken in de crisisnoodopvang. Wanneer dit gaat gebeuren, kan de veiligheidsregio niet zeggen. "Daar hebben we geen enkel zicht op", zegt een woordvoerder.

Maximumcapaciteit

In de opvang in hal 5 van de Jaarbeurs kunnen maximaal 140 personen overnachten.

Meer uit Binnenland

KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

33 minuten geleden
Files houden lang aan na zeer drukke ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Na een zeer drukke ochtendspits blijven op veel plaatsen in het land files staan. Rond 10.00 uur stond er woensdagochtend nog steeds zo'n 275 kilometer file op de grote wegen. "Dat is fors meer dan het gemiddelde op dit tijdstip (40 kilometer)", meldt Rijkswaterstaat.

46 minuten geleden
KNMI: ook code oranje in Limburg om winterweer

DE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.

1 uur geleden
Spoorproblemen breiden zich uit, NS adviseert reis uit te stellen

UTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.

2 uur geleden
Geen treinverkeer rond Rotterdam en Breda door verstoringen

ROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.

2 uur geleden
Drukste woensdagochtendspits in jaren, ondanks thuiswerkoproep

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Op de voorlopige piek stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen ruim 700 kilometer file. Dat is het hoogste aantal kilometers in jaren op een woensdagochtend en komt dicht bij een record voor deze dag van de week, laat een woordvoerster van de wegbeheerder weten.

2 uur geleden
Meeste dagen sneeuw dit jaar sinds 2021

DEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.

3 uur geleden