Circa twintig Oekraïners geweigerd bij volle opvang Utrecht
UTRECHT (ANP) - Circa twintig mensen zijn sinds dinsdag bij de opvang voor Oekraïners in de Utrechtse Jaarbeurs gevraagd een andere verblijfsplek te zoeken, meldt Veiligheidsregio Utrecht. De zogenoemde HUB, waar vluchtelingen een verwijzing krijgen naar andere opvangplekken, sloot dinsdag tijdelijk haar deuren omdat het overvol is. Alleen kwetsbare mensen worden er nu opgevangen.
VluchtelingenWerk zei woensdag eerder op de dag dat onder anderen alleenstaande vrouwen en gezinnen met kleine kinderen werden geweigerd. Volgens de veiligheidsregio klopt dit niet. "Wij vangen nog steeds de volgende groepen mensen op: alleenstaande vrouwen, moeders met kinderen, echtparen met kinderen, alleenreizende minderjarige kinderen, senioren van 70+ en mensen met een acuut fysiek of psychisch probleem."
Eerder zei Jaap Donker, directeur van de Utrechtse veiligheidsregio, dat de meeste vluchtelingen die nu arriveren zelfredzaam zijn. VluchtelingenWerk reageerde hierop dat dit beeld kan leiden tot een vertekende beeldvorming en verminderd draagvlak. De organisatie zegt dat goed onderzoek naar de omvang van deze groep ontbreekt.
Arbeidskansen
Het beeld waarbij vooral moeders en kinderen naar ons land kwamen, die niets anders hadden dan een rugzakje, is nu echt anders, zei Donker. "Een groot deel van de mensen dat aankomt, is hier voor arbeidskansen of komt vanuit een ander land in Europa." De veiligheidsregio ziet bijvoorbeeld mensen uit landen waar het beleid voor Oekraïense vluchtelingen is versoberd, zoals in Ierland.
Veiligheidsregio Utrecht zegt de deuren van de opvang pas weer te openen als er minder dan tachtig mensen verblijven, in combinatie met een perspectief voor de vluchtelingen op doorplaatsing, bijvoorbeeld naar plekken in de crisisnoodopvang. Wanneer dit gaat gebeuren, kan de veiligheidsregio niet zeggen. "Daar hebben we geen enkel zicht op", zegt een woordvoerder.
Maximumcapaciteit
In de opvang in hal 5 van de Jaarbeurs kunnen maximaal 140 personen overnachten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
4 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
42 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
54 minuten geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
14 uur geleden