Circa 40.000 bezoekers bij Koningsdag in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - Zo'n 40.000 mensen hebben woensdag een bezoek gebracht aan Koningsdag in Maastricht. Het was er volgens burgemeester Annemarie Penn zo druk dat al vlak na de middag het Vrijthof moest worden afgesloten. "Het plein was te vol", zei de burgemeester na afloop van het bezoek.
"Ik vond het geweldig", zei Penn. "Vooral dat gevoel van saamhorigheid. Ik hoop dat we dit vast weten te houden. Want zonder dat lopen we grote risico's. Daarvan hebben we voorbeelden te pakken in Europa." Penn begeleidde de koninklijke familie tijdens haar tocht door een zonovergoten Maastrichtse binnenstad.
"Er was veel muziek, dat wilden we graag", zei Penn. "Want Maastricht is de stad van de muziek. Daarvan gaat je hart iets sneller kloppen." "Toen ik op het Vrijthof op het podium stond zag ik al die oranje geklede mensen. Dat zegt toch veel. Zeker nu met Oekraïne. Dat dit hier nog kan. Het was fantastisch om te zien!"
Mooie dag
"We hadden een hele mooie dag", vat Penn samen. Soms dreigde er vertraging in het programma in de route van twee uur door de stad. "Maar als ik dan tegen de koning zei: we moeten door, dan gaf hij nog een handje, maar hij luisterde goed!"
Aan het begin van de route demonstreerden enkele tientallen republikeinen tegen de monarchie. "De koning kwam toen net bij een barretje met een Elske (een Limburgse borrel). Hij bracht er een proost uit richting de demonstranten. Zo van: ik heb jullie gezien. Dat is Nederland, dat het hier mag. We hadden een hele mooie plek voor hen geregeld."
De koninklijke familie vertrok vlak na 13.00 uur van het podium aan het Vrijthof onder begeleiding van een optreden door Rowwen Hèze met hun lied over Limburg. Het feest ging ook zonder de Oranjes gewoon door. Terrassen zaten overvol, café's puilden uit, feestgangers flaneerden door de drukke straten, her en der vergast op de muziek van fanfares en andere muziekgezelschappen.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
14 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
52 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
13 uur geleden