Circa 400 mensen hebben zich gemeld voor repatriëring uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Volgens minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) hebben "zo'n vierhonderd" mensen zich in Libanon gemeld om te worden gerepatrieerd. Van die groep voldoen inmiddels "ruim tweehonderd" mensen aan de voorwaarden om mee te mogen met de vliegtuigen van Defensie, aldus de bewindsman.
Defensie stuurt vrijdag een vliegtuig naar de Libanese hoofdstad Beiroet en zaterdag nog een keer. Het toestel gaat rechtstreeks terug naar Eindhoven. Indien het vliegtuig niet vol zit, worden burgers van bevriende landen meegenomen.
Er gaan geen hulpgoederen voor Libanon mee met het toestel dat vrijdag vertrekt, zei een woordvoerder van het ministerie van Defensie donderdag.
Nederlanders in Libanon kunnen zich nog tot het eind van vrijdagmiddag melden om in aanmerking te komen voor repatriëring, zei Veldkamp. Meer vluchten worden niet uitgesloten. Mensen die in Libanon achterblijven, maar later toch besluiten weg te willen, kunnen blijven rekenen op hulp van de ambassade, aldus de minister. Dan zal geprobeerd worden ze op een commerciële vlucht te krijgen of op een militaire vlucht van een ander land.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA praten vrijdag verder over de begroting, melden ingewijden aan het ANP. De partijen zijn donderdagavond niet tot overeenstemming gekomen. Vrijdag schuiven premier Rob Jetten, vicepremier Dilan Yeşilgöz, CDA-partijleider Henri Bontenbal en minister van Financiën Eelco Heinen weer aan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziet er niet naar uit dat oppositiepartijen donderdagavond nog met de coalitie en de kabinetstop praten over de begroting. Eerst moet er overeenstemming komen tussen de coalitiepartijen D66, CDA en VVD en de top van het kabinet. Volgens ingewijden staan D66 en het CDA tegenover de VVD.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer wil een nieuwe sociaal-conservatieve partij oprichten. Bij de aankondiging donderdag bleek dat haar ideeën weinig verschillen van andere partijen op de rechterflank. Maar die voeren hun plannen niet uit en "blijven denken dat de overheid het gaat oplossen", aldus Keijzer die eerder bij het CDA en de BBB zat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is in gesprek met de partijleiders van de coalitie en kopstukken van het kabinet over de begroting voor volgend jaar. Vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen (Financiën, VVD), CDA-leider Henri Bontenbal en zijn partijgenoot vicepremier Bart van den Brink (CDA) zijn aangeschoven op het ministerie van Financiën.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veiligheidsdiensten AIVD en MIVD voeren verbeteringen door in de manier waarop ze omgaan met grote onderscheppingen van data, belooft het kabinet. Ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) hebben in een Kamerbrief gereageerd op een kritisch advies van toezichthouder CTIVD.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mona Keijzer werkt aan een 'sociaal-conservatieve beweging', maar het is volgens de oud-staatssecretaris nog te vroeg om te spreken van een politieke partij. Dat zegt ze in een interview met De Telegraaf.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de drie coalitiepartijen spreken woensdagavond op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. Bij het gesprek van Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) is ook minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aanwezig. Over het verloop van het overleg op het ministerie hebben de partijen niets naar buiten gebracht.
1 dag geleden