Circa 1900 zorgaanbieders krijgen 'coronavoorschot'
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 1900 zorgaanbieders krijgen een voorschot op de zogeheten continuïteitsbijdrage die zorgverzekeraars verstrekken. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, op basis van cijfers van Zorgverzekeraars Nederland (ZN). Dat is de overkoepelende organisatie van zorgverzekeraars. Met dat geld kunnen zorgaanbieders onder meer hun vaste lasten blijven betalen, waardoor verzekerden de benodigde zorg kunnen krijgen.
Zorgverzekeraars gaan een maandelijkse continuïteitsuitkering uitbetalen aan zorgaanbieders die omzetderving hebben door de coronacrisis. Bepaalde groepen zorgaanbieders die daar niet op kunnen wachten vanwege acute financiële nood, konden vast een voorschot aanvragen. De deadline daarvoor liep vrijdag af. De zorgverzekeraars hebben nu 1900 aanvragen goedgekeurd.
Vooral fysiotherapeuten (bijna 1100 aanvragen) en mondzorg (500 aanvragen) hebben gebruik van de regeling gemaakt. Onder de rest zijn ook eerstelijnslaboratoria, kraamzorgorganisaties, oefen- en ergotherapeuten, wijkverpleging en ziekenvervoer.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
59 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
13 uur geleden