Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Circa 180 boze boeren protesteren voor provinciehuis Zwolle

Circa 180 boze boeren protesteren voor provinciehuis Zwolle

ZWOLLE (ANP) - In Zwolle hebben woensdagavond zo'n 180 boeren een protestactie gehouden voor het provinciehuis in Zwolle. Zorgen die ze hebben over de omstandigheden in hun branche overhandigden ze aan gedeputeerde Maurits von Martels van BBB. Iets na 21.00 uur was de actie voorbij en verlieten de boeren de locatie.

De boeren spraken de hoop uit dat Von Martels hun signalen wil doorgeven aan de landelijke of Europese politiek. Ook in andere delen van Europa zijn momenteel veel boerenprotesten om zorgen over het landbouwbeleid. Zo zouden goedkope landbouwproducten van buiten de Europese Unie worden ingevoerd maar oneerlijke concurrentie vormen omdat ze niet aan bepaalde eisen voldoen.

Von Martels nam een brief met de actiepunten in ontvangst. Hij zei na afloop dat hij begrip heeft voor de standpunten van de boeren en hun boodschap gaat overbrengen. "Ik zie dat de regelgeving in Nederland en Europa te ver is doorgevoerd. Ze voelen zich geen ondernemer meer maar een parkbeheerder van de overheid. Dan krijg je het gevoel dat je niet meer boer kunt blijven. Een uitrookbeleid", aldus de BBB-politicus.

Tijdens het protest van de Overijsselse boeren lieten de aanwezigen een luide sirene loeien en hadden veel van de aanwezige tractoren zwaailampen aan.

Meer uit Binnenland

NRC twee keer in de prijzen op Avond voor Onderzoeksjournalistiek

UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.

1 uur geleden
Oud-leiders PvdA verzetten zich tegen motie-Piri

DEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israƫl. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.

2 uur geleden
Quincy Promes na uitlevering door Dubai aangekomen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.

2 uur geleden
Groot deel van Ring A10 dicht voor jubileumfeest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.

3 uur geleden
Systeem voor claim vergoeding reiskosten NS nog steeds plat

UTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.

4 uur geleden
ProRail houdt rekening met verstoringen op spoor door warmte

UTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.

4 uur geleden
Werkstraffen voor vier minderjarigen om rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.

6 uur geleden