Circa 1600 mensen in Noord-Korea ziek door darmvirus
PYONGYANG (ANP/AFP) - In Noord-Korea hebben ongeveer 1600 mensen een darmvirus opgelopen, meldt staatsomroep KCNA. De autoriteiten spreken van een nieuwe epidemie in de provincie Zuid-Hwanghae. Noord-Korea zegt dat nog niet bekend is om wat voor virus het gaat. Volgens buitenlandse experts zou het kunnen gaan om cholera of tyfus.
Het land wil de epidemie zo snel mogelijk indammen, meldt KCNA. Om die reden heeft de zus van leider Kim Jong-un, Kim Yo-jong, medicijnen beschikbaar gesteld voor achthonderd families die lijden aan de ziekte. De medische zorg in het land is niet goed, waardoor een virusuitbraak altijd op de loer ligt.
Als de uitbraak groeit, kan dat voor voedseltekorten zorgen, aangezien Zuid-Hwanghae een van de belangrijkste agrarische provincies is van het land.
In het land is ook een grote uitbraak van het coronavirus, waardoor de ziekenhuizen al onder druk staan. Er zouden meer dan 4,5 miljoen besmettingen zijn op een bevolking van 25 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
7 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
8 uur geleden