Circa 1600 mensen in Noord-Korea ziek door darmvirus
PYONGYANG (ANP/AFP) - In Noord-Korea hebben ongeveer 1600 mensen een darmvirus opgelopen, meldt staatsomroep KCNA. De autoriteiten spreken van een nieuwe epidemie in de provincie Zuid-Hwanghae. Noord-Korea zegt dat nog niet bekend is om wat voor virus het gaat. Volgens buitenlandse experts zou het kunnen gaan om cholera of tyfus.
Het land wil de epidemie zo snel mogelijk indammen, meldt KCNA. Om die reden heeft de zus van leider Kim Jong-un, Kim Yo-jong, medicijnen beschikbaar gesteld voor achthonderd families die lijden aan de ziekte. De medische zorg in het land is niet goed, waardoor een virusuitbraak altijd op de loer ligt.
Als de uitbraak groeit, kan dat voor voedseltekorten zorgen, aangezien Zuid-Hwanghae een van de belangrijkste agrarische provincies is van het land.
In het land is ook een grote uitbraak van het coronavirus, waardoor de ziekenhuizen al onder druk staan. Er zouden meer dan 4,5 miljoen besmettingen zijn op een bevolking van 25 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
4 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
6 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
9 uur geleden