
Circa 150 demonstranten begonnen aan wandeling naar Tata Steel
IJMUIDEN (ANP) - Ongeveer 150 mensen hebben zich zondagmiddag verzameld in IJmuiden om mee te doen aan de wandeling 'Samen voor schone lucht'. De stoet die eindigt bij het hoofdkantoor van Tata Steel Nederland is rond 13.30 uur vertrokken, laat een woordvoerder van Greenpeace weten.
De actie is georganiseerd door omwonendenorganisaties en Greenpeace. De deelnemers dragen tijdens de wandeling ruim duizend boodschappen mee op blauwe, gele en groene aan elkaar geknoopte linten van bezorgde mensen die in de buurt van de staalproducent wonen.
"Ik ga mijn toekomstige kinderen niet in IJmuiden opvoeden, omdat ik bang ben voor hun gezondheid", luidt een van de boodschappen.
Vanaf IJmuiden lopen de deelnemers via de zeesluis naar het hoofdkantoor. Daar spreken onder anderen de directeur van het Longfonds Károly Illy en milieuonderzoeker Thomas Goorden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Interim-directeur Geert van Meerveld van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) is opgestapt, bevestigt een woordvoerder van het KIT na berichtgeving van Trouw en NRC. Vorige week ontstond binnen de organisatie ophef omdat medewerkers het er niet mee eens waren dat het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zondag in het KIT-gebouw zijn 50-jarig bestaan zou vieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een kabinetsdelegatie naar de verboden pride-mars in Boedapest gaat. Regeringspartijen VVD, NSC en BBB hielpen die oproep van Volt aan een meerderheid. Hun coalitiegenoot PVV stemde juist tegen de motie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt toch een protestmars door Den Haag tegen de komende NAVO-top, zeggen de organisatoren. De politie staat de mars volgens hen bij nader inzien toch toe. De gemeente beaamt dat nog niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blus- en reddingsoperatie van het brandende Panamese autoschip Fremantle Highway in 2023 verliep moeizaam door gebrekkige communicatie tussen de verschillende hulpdiensten en trage besluitvorming. Dat constateert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). De verbrokkeling van de verschillende diensten ging "ten koste van de snelheid van handelen".
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het incident in een woning in Hoofddorp zijn twee mannen van 21 en 22 jaar, meldt het Openbaar Ministerie. Beiden komen uit de Noord-Hollandse plaats. Het incident gebeurde woensdagochtend vroeg in de Fanny Blankers-Koenlaan. Agenten kwamen af op een steekincident in de woning. Ter plaatse werd ook door de politie geschoten. Twee agenten raakten gewond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil meer weten over de detentieomstandigheden van voormalig advocaat Inez Weski. Zij zat na haar arrestatie twee jaar geleden negen dagen op een "onwettige plek" vast. De Inspectie Justitie en Veiligheid meldde recent dat zij gedetineerd zat op "een niet erkende en gecontroleerde plaats". Dat bleek een ondergrondse bunker in Kamp Zeist.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt of deelnemers aan een pro-Palestijns protest, woensdagavond in Rotterdam, een Israëlische vlag in brand hebben gestoken en of er daarbij strafbare feiten zijn gepleegd. Dat meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie.
2 uur geleden