Circa 130.000 testafspraken gemaakt voor proefuitjes
DEN HAAG (ANP) - Testen voor Toegang heeft inmiddels in totaal ongeveer 130.000 aanmeldingen binnengekregen voor de gratis sneltests die toegang verlenen tot voetbalwedstrijden, dierentuinen, musea en andere evenementenlocaties. Dat laat Testen voor Toegang weten aan het ANP.
Voor evenementen op doordeweekse dagen werden deze week 18.000 testafspraken gemaakt. Dit weekend, als een beperkt aantal fans welkom is in enkele voetbalstadions, staan vooralsnog meer dan 40.000 testafspraken op de planning. De overige afspraken werden eerder al gemaakt.
Volgens cijfers van de Rijksoverheid waren er van het begin van de pilot, twee weken terug, tot en met komend weekend zo'n 210.000 plekken voor mensen die eropuit willen. Daarvan lijkt nu dus 62 procent geboekt. Het is mogelijk met één negatieve sneltest binnen veertig uur naar meerdere poppodia, attractieparken of andere aangesloten evenementenlocaties te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag de openbare herdenkingsbijeenkomst begonnen voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
2 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
1 dag geleden