Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Circa 120 arrestaties rond gerechtsgebouw van proces Navalni

Circa 120 arrestaties rond gerechtsgebouw van proces Navalni

MOSKOU (ANP/DPA) - Rond het gerechtsgebouw in Moskou waar de zaak tegen oppositieleider Aleksej Navalni wordt behandeld, heeft de politie naar schatting 120 betogers aangehouden. Aanhangers van Navalni demonstreren er voor zijn vrijlating. De politie riep iedereen op weg te gaan. Navalni, die op 17 januari na een medische behandeling in Duitsland terugkeerde in Rusland, werd bij aankomst in Moskou gearresteerd wegens schending van voorwaarden waarmee hij op vrije voeten was. Hij was in Duitsland na een vergiftiging, die volgens Navalni was bevolen door het Kremlin.

Volgens plaatselijke media eisen de aanklagers nu dat Navalni's voorwaardelijke celstraf van 3,5 jaar wordt omgezet in een echte celstraf en dat er een boete wordt opgelegd van omgerekend bijna 5500 euro.

Navalni is in omstreden processen ruim 6 jaar geleden wegens fraude tot de celstraf veroordeeld, maar hij hoefde die onder voorwaarden niet uit te zitten. In augustus werd hij op verkiezingspad in het verre oosten van Rusland met een gif bestookt. Hij overleefde onder meer door de behandeling in Duitsland. Daar werd hij in september uit het ziekenhuis ontslagen en hij keerde vorige maand terug naar Rusland.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

37 minuten geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

54 minuten geleden
Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

2 uur geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

5 uur geleden
Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

6 uur geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

11 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

11 uur geleden