Cipiers Epstein sluiten deal met justitie na aanklacht
NEW YORK (ANP) - De cipiers die multimiljonair en veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hadden moeten bewaken toen die in de gevangenis een einde aan zijn leven maakte, hebben een deal met de openbaar aanklager gesloten om niet te worden vervolgd voor het vervalsen van verslagen. In ruil voor hun vrijheid beloofden ze justitie van informatie te voorzien over het gevangeniswezen en interne voorvallen ten tijde van Epsteins dood.
De cipiers lieten acht uur lang na om te controleren of de 66-jarige pedofiel nog leefde. In plaats daarvan zaten Tova Noel en Michael Thomas achter hun bureaus, waar ze op internet op zoek waren naar meubels, motorfietsen en sportnieuws, staat in de aanklacht uit 2019. Ze hadden Epstein om het half uur moeten controleren maar kwamen zeker twee uur lang niet in beweging. Volgens de openbaar aanklager "leken ze te slapen".
Noel en Thomas zijn ervan beschuldigd dat zij herhaaldelijk verslagen vervalsten, waarin ze stelden de gevangenen meerdere malen te hebben geteld. Dankzij de deal met justitie mogen de twee weer naar huis onder begeleiding. Wel gingen ze akkoord met een taakstraf van 100 uur.
Een rechter moet de overeenkomst nog goedkeuren. Vanuit de Amerikaanse politiek is afwijzend gereageerd op de deal. Zo noemde de gematigde Republikeinse senator Ben Sasse de deal "belachelijk". "Dit is onacceptabel", zei Sasse in een verklaring. "De leider van een internationaal pedofielennetwerk is de dans ontsprongen, hij nam de geheimen van zijn medeplichtigen mee het graf in, en nu gaan deze cipiers afval oprapen langs de weg."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
6 uur geleden