Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cipiers Epstein sluiten deal met justitie na aanklacht

Cipiers Epstein sluiten deal met justitie na aanklacht

NEW YORK (ANP) - De cipiers die multimiljonair en veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hadden moeten bewaken toen die in de gevangenis een einde aan zijn leven maakte, hebben een deal met de openbaar aanklager gesloten om niet te worden vervolgd voor het vervalsen van verslagen. In ruil voor hun vrijheid beloofden ze justitie van informatie te voorzien over het gevangeniswezen en interne voorvallen ten tijde van Epsteins dood.

De cipiers lieten acht uur lang na om te controleren of de 66-jarige pedofiel nog leefde. In plaats daarvan zaten Tova Noel en Michael Thomas achter hun bureaus, waar ze op internet op zoek waren naar meubels, motorfietsen en sportnieuws, staat in de aanklacht uit 2019. Ze hadden Epstein om het half uur moeten controleren maar kwamen zeker twee uur lang niet in beweging. Volgens de openbaar aanklager "leken ze te slapen".

Noel en Thomas zijn ervan beschuldigd dat zij herhaaldelijk verslagen vervalsten, waarin ze stelden de gevangenen meerdere malen te hebben geteld. Dankzij de deal met justitie mogen de twee weer naar huis onder begeleiding. Wel gingen ze akkoord met een taakstraf van 100 uur.

Een rechter moet de overeenkomst nog goedkeuren. Vanuit de Amerikaanse politiek is afwijzend gereageerd op de deal. Zo noemde de gematigde Republikeinse senator Ben Sasse de deal "belachelijk". "Dit is onacceptabel", zei Sasse in een verklaring. "De leider van een internationaal pedofielennetwerk is de dans ontsprongen, hij nam de geheimen van zijn medeplichtigen mee het graf in, en nu gaan deze cipiers afval oprapen langs de weg."

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

1 uur geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

1 uur geleden
Dodental loopt op na overstromingen Marokko

SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.

1 uur geleden
Australië werkt aan strengere wapenwetgeving na aanslag

CANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.

1 uur geleden
Pussy Riot in Rusland aangemerkt als extremistische organisatie

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.

1 uur geleden
Uiterst rechtse regering in Tsjechië beëdigd

PRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.

2 uur geleden
Premier Australië: geen verband aanslag en erkenning Palestina

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.

2 uur geleden