Cillessen met Valencia in slotfase onderuit
VALENCIA (ANP) - Jasper Cillessen heeft met Valencia een kans laten liggen om naar de vierde plaats in de Spaanse voetbalcompetitie te klimmen. De ploeg van trainer José Bordalás stond op de oudejaarsdag in de thuiswedstrijd tegen Espanyol lang op voorsprong, maar ging in de slotfase onderuit: 1-2. Valencia bleef daardoor op de achtste plek in La Liga staan.
De Paraguyaanse verdediger Omar Alderete zette Valencia kort na rust met een kopbal op voorsprong in het Mestalla-stadion, waar bijna 30.000 toeschouwers zaten. In de 83e minuut tekende Raúl De Tomás vanaf 11 meter voor de gelijkmaker. De Tomás schoot de strafschop recht door het midden langs Cillessen, die geen antwoord had. Even later werd de 61-voudig international van Oranje ook gepasseerd door Javi Puado, die raak kopte uit een voorzet van de debuterende invaller Jofre Carreras. Die 20-jarige Spanjaard had ook al de strafschop versierd.
Espanyol kwam door de zege op 26 punten, 2 punten minder dan Valencia. Koploper Real Madrid speelt zondag uit tegen Getafe.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
3 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
5 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
5 uur geleden