Cilic wint in vijf sets van Roeblev en bereikt halve finales
PARIJS (ANP) - Marin Cilic heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 33-jarige Kroaat was in een meeslepend gevecht in vijf sets te sterk voor de Rus Andrej Roeblev: 5-7 6-3 6-4 3-6 7-6 (2). Bij 6-6 in de vijfde set wordt er een tiebreak gespeeld tot de tien.
De sterk serverende Cilic, de nummer 23 van de wereld, won in de beslissende matchtiebreak vanaf 2-2 acht punten op rij. Na 4 uur en 10 minuten maakte Cilic het af op zijn tweede wedstrijdpunt nadat een backhand van Roeblev in het net was beland.
Cilic sloeg 33 aces en hij won bijna driekwart van de punten op zijn eerste service. De agressief spelende Cilic noteerde liefst 88 winners, waarvan 25 in de beslissende set.
Mijn dag
"Het niveau in de vijfde set was hoog. Vandaag was het mijn dag, maar Andrej speelde ook een geweldige wedstrijd. Hij serveert goed en je krijgt niet zoveel kansen", zei Cilic, die voor het eerst sinds 2018 in de kwartfinales stond op een grand slam. Vorig jaar kwam hij nergens voorbij de derde ronde.
In de halve eindstrijd neemt Cilic, in 2014 winnaar van de US Open, het op tegen de winnaar van het duel tussen de Noor Casper Ruud en de Deen Holger Rune. De andere halve finale gaat tussen dertienvoudig kampioen Rafael Nadal uit Spanje en de Duitser Alexander Zverev.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
17 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
22 uur geleden