Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cilic wint in vijf sets van Roeblev en bereikt halve finales

Cilic wint in vijf sets van Roeblev en bereikt halve finales

PARIJS (ANP) - Marin Cilic heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 33-jarige Kroaat was in een meeslepend gevecht in vijf sets te sterk voor de Rus Andrej Roeblev: 5-7 6-3 6-4 3-6 7-6 (2). Bij 6-6 in de vijfde set wordt er een tiebreak gespeeld tot de tien.

De sterk serverende Cilic, de nummer 23 van de wereld, won in de beslissende matchtiebreak vanaf 2-2 acht punten op rij. Na 4 uur en 10 minuten maakte Cilic het af op zijn tweede wedstrijdpunt nadat een backhand van Roeblev in het net was beland.

Cilic sloeg 33 aces en hij won bijna driekwart van de punten op zijn eerste service. De agressief spelende Cilic noteerde liefst 88 winners, waarvan 25 in de beslissende set.

Mijn dag

"Het niveau in de vijfde set was hoog. Vandaag was het mijn dag, maar Andrej speelde ook een geweldige wedstrijd. Hij serveert goed en je krijgt niet zoveel kansen", zei Cilic, die voor het eerst sinds 2018 in de kwartfinales stond op een grand slam. Vorig jaar kwam hij nergens voorbij de derde ronde.

In de halve eindstrijd neemt Cilic, in 2014 winnaar van de US Open, het op tegen de winnaar van het duel tussen de Noor Casper Ruud en de Deen Holger Rune. De andere halve finale gaat tussen dertienvoudig kampioen Rafael Nadal uit Spanje en de Duitser Alexander Zverev.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

9 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

13 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

20 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 dag geleden