Cilic wint in vijf sets van Roeblev en bereikt halve finales
PARIJS (ANP) - Marin Cilic heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De 33-jarige Kroaat was in een meeslepend gevecht in vijf sets te sterk voor de Rus Andrej Roeblev: 5-7 6-3 6-4 3-6 7-6 (2). Bij 6-6 in de vijfde set wordt er een tiebreak gespeeld tot de tien.
De sterk serverende Cilic, de nummer 23 van de wereld, won in de beslissende matchtiebreak vanaf 2-2 acht punten op rij. Na 4 uur en 10 minuten maakte Cilic het af op zijn tweede wedstrijdpunt nadat een backhand van Roeblev in het net was beland.
Cilic sloeg 33 aces en hij won bijna driekwart van de punten op zijn eerste service. De agressief spelende Cilic noteerde liefst 88 winners, waarvan 25 in de beslissende set.
Mijn dag
"Het niveau in de vijfde set was hoog. Vandaag was het mijn dag, maar Andrej speelde ook een geweldige wedstrijd. Hij serveert goed en je krijgt niet zoveel kansen", zei Cilic, die voor het eerst sinds 2018 in de kwartfinales stond op een grand slam. Vorig jaar kwam hij nergens voorbij de derde ronde.
In de halve eindstrijd neemt Cilic, in 2014 winnaar van de US Open, het op tegen de winnaar van het duel tussen de Noor Casper Ruud en de Deen Holger Rune. De andere halve finale gaat tussen dertienvoudig kampioen Rafael Nadal uit Spanje en de Duitser Alexander Zverev.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
8 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden