Cijferstroom houdt aan op Wall Street, Coca-Cola wat omlaag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag iets lager aan de handelsweek begonnen, na de nieuwe records op vrijdag. Beleggers op Wall Street krijgen komende week een grote stroom bedrijfsresultaten te verwerken. Frisdrankproducent Coca-Cola was een van de bedrijven die de boeken opende.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,3 procent op 34.089 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent tot 4179 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte 0,2 procent tot 14.009 punten.
Coca-Cola heeft nog altijd last van de coronacrisis. Die raakt bijvoorbeeld de verkoop als gevolg van de sluiting van horeca. In landen waar economieën langzaam weer opengaan merkt het bedrijf herstel. Dit jaar wordt daarom op meer winst en omzet gerekend. Verder wil Coca-Cola zijn Zuid-Afrikaanse bottelaar CCBA naar de beurs brengen. Het aandeel Coca-Cola ging een fractie omlaag.
Harley-Davidson
Ook gamewinkelketen GameStop (plus 8 procent) wist de aandacht op zich gericht. Het bedrijf maakte bekend dat topman George Sherman uiterlijk komende zomer vertrekt. Een nieuwe roerganger moet helpen bij de overgang van de computerspellenverkoper naar een meer e-commercebedrijf. Voor het weekend werd nog bekend dat Sherman 12 miljoen dollar aan aandelen van GameStop had verkocht.
Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson verraste met veel beter dan verwachte resultaten en werd daar door beleggers voor beloond. Het aandeel steeg in de vroege handel meer dan 12 procent. Daarmee lijkt de ingezette strategie, waarbij het bedrijf zich meer richt op segmenten waar het sterk in is, zoals touringmotoren en de grotere cruiser-modellen, de juiste.
Coinbase
Automaker Tesla verloor 2,6 procent. Politie in Texas onderzoekt een dodelijk ongeluk waarbij een Tesla betrokken was. Naar verluidt zou de auto op zijn automatische piloot hebben gereden toen het ongeval zaterdag plaatsvond.
Ook Coinbase trok de aandacht. De handelsbeurs voor digitale munten maakte vorige week zijn debuut op Wall Street. Het bedrijf gaf geen eigen aandelen uit maar aandeelhouders verkochten hun bestaande stukken. Topman Brian Armstrong verkocht op de eerste dag 292 miljoen dollar aan aandelen. Het aandeel Coinbase zakte 3 procent.
Verder verloor de producent van fitnessapparatuur Peloton Interactive 4,3 procent. Eerder werd bekend dat een kind om het leven is gekomen door een ongeluk met een loopband van Peloton. Het bedrijf noemde een advies van de veiligheidstoezichthouder CPSC om de loopbanden niet meer door kinderen en huisdieren te laten gebruiken "onnauwkeurig".
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
48 minuten geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
1 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
22 uur geleden