Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen over hoogtepunt heen, onrust op beurzen houdt aan

Cijferseizoen over hoogtepunt heen, onrust op beurzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak krijgen het de komende beursweek wat rustiger, nu de grootste drukte met kwartaalcijfers voorbij is. Aan het bedrijvenfront gaat de aandacht uit naar de resultaten van betalingsverwerker Adyen, verzekeraar NN Group en laadpalenexploitant Fastned. Zij rapporteren de cijfers alle drie op donderdag. Verder worden nog cijfers over de Amerikaanse inflatie en winkelverkopen naar buiten gebracht en een nieuwe raming over de groei van de economie van de eurozone in het tweede kwartaal.

Maandag is het nog vrij rustig, zowel qua bedrijfsnieuws als op het macro-economische vlak. Dinsdag komt de handel mogelijk in beweging door de nieuwe ZEW-index, waarin de verwachtingen voor de Duitse economie van beleggers en analisten staan. Ook het ondernemersvertrouwen en de producentenprijzen in de Verenigde Staten staan die dag op het programma.

Financiële markten zijn vooral benieuwd naar een belangrijk Amerikaans cijfer op woensdag, de inflatie over juli. Dit cijfer kan een indicatie geven over het verdere rentebeleid van de Federal Reserve. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank volgende maand begint met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. Veel beurshandelaren vrezen dat de Fed hiermee te lang heeft gewacht, om een forse neergang van de economie te voorkomen.

Turbulente beursweek

Vorige week deed de groeiende angst voor een recessie in de VS de wereldwijde aandelenmarkten beven, wat leidde tot een wereldwijde verkoopgolf. Beleggers op het Damrak ervoeren een turbulente beursweek, gekenmerkt door sterke koersschommelingen. Toch kon de AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, op weekbasis een klein herstel laten zien. De index blijft echter nog steeds ruim onder het recordniveau van bijna 950 punten dat in half juli werd bereikt. Veel beleggers denken dat het voorlopig nog onrustig blijft op de effectenmarkten.

Bij betaalbedrijf Adyen, dat de betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz, zijn beleggers onder andere benieuwd naar het aantal transacties in het afgelopen kwartaal. Na de presentatie van de resultaten over het eerste kwartaal in april ging het aandeel hard onderuit. Volgens een aantal marktkenners viel de omzet tegen.

Bij NN gaat de aandacht onder meer uit naar details van plannen van de verzekeraar om de betaalmarkt op gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN de concurrentie aan met ABN AMRO, Rabobank en ING, zo werd in juni bekend.

Meer uit Financieel

Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

4 minuten geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

15 minuten geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

49 minuten geleden
Chipbedrijven flink hoger in AEX na investering Nvidia in Intel

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.

1 uur geleden
Japans chemiebedrijf legt bouw Rotterdamse fabriek stil

TOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.

1 uur geleden
IMF draagt stafchef minister Bessent voor op hoge positie

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.

2 uur geleden
Koerssprong Intel op Wall Street na miljardeninvestering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.

3 uur geleden