Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen over hoogtepunt heen, onrust op beurzen houdt aan

Cijferseizoen over hoogtepunt heen, onrust op beurzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak krijgen het de komende beursweek wat rustiger, nu de grootste drukte met kwartaalcijfers voorbij is. Aan het bedrijvenfront gaat de aandacht uit naar de resultaten van betalingsverwerker Adyen, verzekeraar NN Group en laadpalenexploitant Fastned. Zij rapporteren de cijfers alle drie op donderdag. Verder worden nog cijfers over de Amerikaanse inflatie en winkelverkopen naar buiten gebracht en een nieuwe raming over de groei van de economie van de eurozone in het tweede kwartaal.

Maandag is het nog vrij rustig, zowel qua bedrijfsnieuws als op het macro-economische vlak. Dinsdag komt de handel mogelijk in beweging door de nieuwe ZEW-index, waarin de verwachtingen voor de Duitse economie van beleggers en analisten staan. Ook het ondernemersvertrouwen en de producentenprijzen in de Verenigde Staten staan die dag op het programma.

Financiële markten zijn vooral benieuwd naar een belangrijk Amerikaans cijfer op woensdag, de inflatie over juli. Dit cijfer kan een indicatie geven over het verdere rentebeleid van de Federal Reserve. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank volgende maand begint met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. Veel beurshandelaren vrezen dat de Fed hiermee te lang heeft gewacht, om een forse neergang van de economie te voorkomen.

Turbulente beursweek

Vorige week deed de groeiende angst voor een recessie in de VS de wereldwijde aandelenmarkten beven, wat leidde tot een wereldwijde verkoopgolf. Beleggers op het Damrak ervoeren een turbulente beursweek, gekenmerkt door sterke koersschommelingen. Toch kon de AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, op weekbasis een klein herstel laten zien. De index blijft echter nog steeds ruim onder het recordniveau van bijna 950 punten dat in half juli werd bereikt. Veel beleggers denken dat het voorlopig nog onrustig blijft op de effectenmarkten.

Bij betaalbedrijf Adyen, dat de betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz, zijn beleggers onder andere benieuwd naar het aantal transacties in het afgelopen kwartaal. Na de presentatie van de resultaten over het eerste kwartaal in april ging het aandeel hard onderuit. Volgens een aantal marktkenners viel de omzet tegen.

Bij NN gaat de aandacht onder meer uit naar details van plannen van de verzekeraar om de betaalmarkt op gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN de concurrentie aan met ABN AMRO, Rabobank en ING, zo werd in juni bekend.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

13 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

15 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

17 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

18 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

19 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden