Cijferseizoen over hoogtepunt heen, onrust op beurzen houdt aan
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak krijgen het de komende beursweek wat rustiger, nu de grootste drukte met kwartaalcijfers voorbij is. Aan het bedrijvenfront gaat de aandacht uit naar de resultaten van betalingsverwerker Adyen, verzekeraar NN Group en laadpalenexploitant Fastned. Zij rapporteren de cijfers alle drie op donderdag. Verder worden nog cijfers over de Amerikaanse inflatie en winkelverkopen naar buiten gebracht en een nieuwe raming over de groei van de economie van de eurozone in het tweede kwartaal.
Maandag is het nog vrij rustig, zowel qua bedrijfsnieuws als op het macro-economische vlak. Dinsdag komt de handel mogelijk in beweging door de nieuwe ZEW-index, waarin de verwachtingen voor de Duitse economie van beleggers en analisten staan. Ook het ondernemersvertrouwen en de producentenprijzen in de Verenigde Staten staan die dag op het programma.
Financiële markten zijn vooral benieuwd naar een belangrijk Amerikaans cijfer op woensdag, de inflatie over juli. Dit cijfer kan een indicatie geven over het verdere rentebeleid van de Federal Reserve. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank volgende maand begint met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. Veel beurshandelaren vrezen dat de Fed hiermee te lang heeft gewacht, om een forse neergang van de economie te voorkomen.
Turbulente beursweek
Vorige week deed de groeiende angst voor een recessie in de VS de wereldwijde aandelenmarkten beven, wat leidde tot een wereldwijde verkoopgolf. Beleggers op het Damrak ervoeren een turbulente beursweek, gekenmerkt door sterke koersschommelingen. Toch kon de AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, op weekbasis een klein herstel laten zien. De index blijft echter nog steeds ruim onder het recordniveau van bijna 950 punten dat in half juli werd bereikt. Veel beleggers denken dat het voorlopig nog onrustig blijft op de effectenmarkten.
Bij betaalbedrijf Adyen, dat de betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz, zijn beleggers onder andere benieuwd naar het aantal transacties in het afgelopen kwartaal. Na de presentatie van de resultaten over het eerste kwartaal in april ging het aandeel hard onderuit. Volgens een aantal marktkenners viel de omzet tegen.
Bij NN gaat de aandacht onder meer uit naar details van plannen van de verzekeraar om de betaalmarkt op gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN de concurrentie aan met ABN AMRO, Rabobank en ING, zo werd in juni bekend.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
4 uur geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
6 uur geleden