
Cijferseizoen over hoogtepunt heen, alle ogen gericht op Nvidia
AMSTERDAM (ANP) - Het cijferseizoen op de beurzen is zo goed als afgelopen. Beleggers zullen deze week nog vooral uitkijken naar de resultaten van Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, die op woensdag verschijnen.
Deze resultaten kunnen bepalen welke richting de aandelenmarkten op zullen gaan. De aandelen van Nvidia zijn in de afgelopen twee jaar met bijna 800 procent gestegen, dankzij het succes van hun toonaangevende AI-activiteiten. Dit heeft het bedrijf gemaakt tot het waardevolste halfgeleiderbedrijf ter wereld.
Door deze grote invloed speelt Nvidia een belangrijke rol in beursindexen zoals de S&P 500 en de Nasdaq. De resultaten zullen ook gezien worden als een graadmeter voor de interesse in technologieaandelen, de AI-markt en de algemene stemming op de aandelenmarkt. "De markten zoeken momenteel naar een richting. Als de resultaten sterk zijn, laat dat zien dat er nog steeds momentum zit in deze sector en investeringen, wat kan zorgen voor een bredere risicobereidheid", zegt een beleggingsstrateeg van vermogensbeheerder Natixis Investment Managers.
Inflatiecijfers eurozone
Beleggers kijken verder uit naar nieuwe inflatiecijfers uit de eurozone die dinsdag worden gepubliceerd. Die cijfers spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Bij de kleinere bedrijven in Amsterdam staan dinsdag de resultaten van gamesbedrijf Azerio op het programma.
De AEX, de toonaangevende index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot afgelopen vrijdag 1,4 procent lager op 862,50 punten. Op weekbasis leverde de hoofdindex 1,3 procent in, waardoor de grens van 900 punten opnieuw verder uit zicht raakt. Halverwege juli bereikte de AEX nog een recordhoogte van bijna 950 punten. Toch hebben beleggers weinig reden tot klagen: de index staat sinds het begin van dit jaar nog steeds ruim 10 procent hoger.
Economie VS
De stemming op de beursvloeren werd vorige week onder meer gedrukt door uitlatingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Volgens hem zijn de recente prestaties van de Amerikaanse economie "opmerkelijk goed" en geeft de economie geen signalen af dat de centrale bank haast moet maken met het verlagen van de rente. Beleggers hadden juist gehoopt op verdere renteverlagingen.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/AFP) - De winst van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is in het afgelopen kwartaal flink gedaald. Dit komt mede door een zwakkere vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) door de Amerikaanse exportbeperkingen tegen China. Daarnaast ondervindt Samsung meer concurrentie op de AI-chipmarkt.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een glasvezelabonnement is voor het eerst groter dan het aantal huishoudens met vast internet via de kabel. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar recentste Telecommonitor.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van meer duidelijkheid rond de Amerikaanse importheffingen. President Donald Trump kondigde maandag importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus. Het tarief voor de Europese Unie is nog niet bekend. Trump legde de EU begin april een tarief op van 20 procent. Die heffing werd voor negentig dagen, tot 9 juli, verlaagd naar een basistarief van 10 procent.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea gaat zijn pensioenuitvoeringsdiensten afbouwen, nadat zijn pensioenfondsklanten zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Daardoor verdwijnen straks zo'n 250 banen. Dit wordt waarschijnlijk grotendeels via natuurlijk verloop opgevangen, maar gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.
48 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt de Amerikaanse regering om de handelsspanningen tussen de twee landen niet opnieuw aan te wakkeren door volgende maand de tarieven op Chinese goederen te herstellen. Ook dreigt Beijing met vergeldingsmaatregelen tegen landen die handelsovereenkomsten met de Verenigde Staten sluiten die China schaden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De webwinkel voor goedkope fastfashion Shein heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in Hongkong. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Het van oorsprong Chinese bedrijf heeft ook plannen voor een beursgang in Londen, maar Chinese toezichthouders hebben hiervoor nog geen goedkeuring gegeven.
1 uur geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van luxe, peperdure woningen in Dubai is fors gestegen, ondanks de recente onrust in de regio door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran en de handelsoorlog van president Donald Trump. Volgens vastgoedadviseur Knight Frank steeg de verkoop van woningen boven de 10 miljoen dollar naar 2,6 miljard dollar tussen april en juni. Dit betekent een toename van 37 procent ten opzichte van het eerste kwartaal en een stijging van 63 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geleden