Cijferseizoen loopt ten einde op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek komen er nog een aantal grote bedrijven met cijfers naar buiten, maar het cijferseizoen loopt langzaam ten einde. Daarnaast kijken beleggers naar economische groeicijfers uit Duitsland en de Verenigde Staten.
De belangrijkste blikvangers op de beurs in Amsterdam zijn chiptoeleverancier ASM International en databedrijf Wolters Kluwer. Verder opent optiekconcern GrandVision de boeken, waarbij wellicht wat nieuws over de voortgang van de overname door EssilorLuxottica naar buiten komt. Ook bedrijven als distributeur en groothandelsbedrijf B&S, industrieel dienstverlener Aalberts, metalenspecialist AMG en chemicaliëndistributeur IMCD komen met resultaten.
Internationaal is de cijferagenda overigens nog wel flink gevuld, met bijvoorbeeld hotelboekingswebsite Booking en hotelketen InterContinental Hotels, onder meer bekend van de ketens Holiday Inn en Crowne Plaza. Ook bierbrouwer AB InBev, sportmerk Puma, computermaker Dell en chipbedrijf Nvidia geven een kijkje in de boeken. Telecombedrijf Deutsche Telekom en chemiebedrijf BASF doen dat ook.
Persconferentie
De afgelopen week maakten de beurzen een pas op de plaats, na een stevige opmars de weken ervoor. De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag op 678,48 punten. Dat is nog altijd maar zo'n 3 procent onder het record van 701,54 punten uit 2000.
Of de beurs verder stijgt hangt ook af van mogelijke versoepelingen van de coronamaatregelen. In Nederland houdt premier Rutte dinsdag weer een persconferentie, maar de minister-president liet afgelopen week in de Tweede Kamer al weten weinig ruimte voor versoepelingen te zien. Als die er wel komen lijken ze er in eerste instantie te komen in het onderwijs.
Economische groei
Verder zal de aandacht van beleggers ook uitgaan naar de laatste cijfers over de economische groei in grote economieën als Duitsland en de Verenigde Staten. Uit Duitsland komen ook cijfers over het consumentenvertrouwen. In Nederland geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een beeld van de winkelomzet in januari tijdens de lockdown.
Afgelopen vrijdag eindigde de MidKap 1 procent hoger op 996,76 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen ook. In New York eindigde de Dow-Jonesindex vrijwel onveranderd op 31.494,32 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,2 procent tot 3906,71 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.580,78 punten.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
6 uur geleden