Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen loopt ten einde op beurzen

Cijferseizoen loopt ten einde op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek komen er nog een aantal grote bedrijven met cijfers naar buiten, maar het cijferseizoen loopt langzaam ten einde. Daarnaast kijken beleggers naar economische groeicijfers uit Duitsland en de Verenigde Staten.

De belangrijkste blikvangers op de beurs in Amsterdam zijn chiptoeleverancier ASM International en databedrijf Wolters Kluwer. Verder opent optiekconcern GrandVision de boeken, waarbij wellicht wat nieuws over de voortgang van de overname door EssilorLuxottica naar buiten komt. Ook bedrijven als distributeur en groothandelsbedrijf B&S, industrieel dienstverlener Aalberts, metalenspecialist AMG en chemicaliëndistributeur IMCD komen met resultaten.

Internationaal is de cijferagenda overigens nog wel flink gevuld, met bijvoorbeeld hotelboekingswebsite Booking en hotelketen InterContinental Hotels, onder meer bekend van de ketens Holiday Inn en Crowne Plaza. Ook bierbrouwer AB InBev, sportmerk Puma, computermaker Dell en chipbedrijf Nvidia geven een kijkje in de boeken. Telecombedrijf Deutsche Telekom en chemiebedrijf BASF doen dat ook.

Persconferentie

De afgelopen week maakten de beurzen een pas op de plaats, na een stevige opmars de weken ervoor. De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag op 678,48 punten. Dat is nog altijd maar zo'n 3 procent onder het record van 701,54 punten uit 2000.

Of de beurs verder stijgt hangt ook af van mogelijke versoepelingen van de coronamaatregelen. In Nederland houdt premier Rutte dinsdag weer een persconferentie, maar de minister-president liet afgelopen week in de Tweede Kamer al weten weinig ruimte voor versoepelingen te zien. Als die er wel komen lijken ze er in eerste instantie te komen in het onderwijs.

Economische groei

Verder zal de aandacht van beleggers ook uitgaan naar de laatste cijfers over de economische groei in grote economieën als Duitsland en de Verenigde Staten. Uit Duitsland komen ook cijfers over het consumentenvertrouwen. In Nederland geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een beeld van de winkelomzet in januari tijdens de lockdown.

Afgelopen vrijdag eindigde de MidKap 1 procent hoger op 996,76 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen ook. In New York eindigde de Dow-Jonesindex vrijwel onveranderd op 31.494,32 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,2 procent tot 3906,71 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.580,78 punten.

Meer uit Financieel

AkzoNobel verkoopt verfactiviteiten in Azië voor 1,2 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.

2 uur geleden
De Hypotheker ziet meer alleenstaande huizenkopers

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.

4 uur geleden
Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

13 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

14 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

16 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

16 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

17 uur geleden