Cijferseizoen komt ook in Europa op stoom
AMSTERDAM (ANP) - Nadat de afgelopen week met name grote Amerikaanse bedrijven de boeken openden, komt het cijferseizoen komende week ook in Europa wat meer op gang. Op het Damrak komen zwaargewichten als Philips, AkzoNobel, Randstad en Unilever met een kwartaalupdate. Elders staan bedrijven als Nestlé, Tesla, Coca-Cola, American Airlines, luxeconcern Kering, L'Oréal en Renault op de agenda.
Bij de bedrijfsresultaten gaat de aandacht van beleggers uit naar de gevolgen die de coronacrisis heeft gehad op de prestaties. Tegelijkertijd wordt gekeken wat bedrijven verwachten van het huidige kwartaal, nu in grote delen van Europa en de Verenigde Staten het aantal coronabesmettingen weer oploopt en er ook meer beperkend maatregelen worden afgekondigd.
Die extra maatregelen wakkeren ook de onzekerheid over de economische situatie aan, gaf president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) aan. Haar collega-bestuurder Fabio Panetta liet al weten dat het herstel in de eurozone verder buiten bereik raakt door de maatregelen die bij de nieuwe uitbraak horen.
Steunpakket VS
Verder kijken beleggers ook naar de verwikkelingen rond een steunpakket in de Verenigde Staten. De afgelopen tijd wisselden positieve en negatieve geluiden over de gemaakte voortgang elkaar af. Het wordt echter steeds onwaarschijnlijker dat er een akkoord bereikt wordt voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen, wat gelijk voor meer onzekerheid zorgt. Ook de verwikkelingen rond de onderhandelingen voor een handelsakkoord tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie zorgen voor onzekerheid. De Britten hebben gezegd dat bedrijven zich moeten voorbereiden op een no-dealsituatie, maar tegelijkertijd laten ze de deur voor gesprekken met de EU nadrukkelijk op een kier staan.
Behalve de zwaargewichten komen op de Amsterdamse beurs nog een trits bedrijven met cijfers. Onder meer Marel, Nedap, WDP, Besi, Sligro, Signify en Wereldhave geven ook een inkijkje in de boeken.
Groeicijfers China
Op macro-economisch gebied is het ook een drukke week. Uit China komen deze week groeicijfers over het derde kwartaal, net als cijfers over winkelverkopen en de industriële productie. In Europa gaat de aandacht onder andere uit naar de Duitse producentenprijzen, het consumentenvertrouwen in Nederland en Duitsland en cijfers over de bedrijvigheid in de industrie in een reeks landen. Die cijfers komen er ook uit de VS, waar verder het Beige Book van de Federal Reserve wordt gepresenteerd.
Vrijdag sloot de AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,4 procent hoger op 568,18 punten. Een dag eerder raakte de hoofdindex 2 procent kwijt. De MidKap klom 0,5 procent tot 842,56 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 2 procent. De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 28.606,31. De breed samengestelde S&P 500 bleef vrijwel vlak op 3483,81 punten, terwijl techbeurs Nasdaq 0,4 procent verloor tot 11.671,56 punten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
22 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
48 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
2 uur geleden