Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen in volle gang voor beleggers

Cijferseizoen in volle gang voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Door een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten en nieuwe rentebesluiten van centrale banken staat beleggers weer een drukke week te wachten. Daarbij zullen de financiële markten ook in de ban blijven van de coronapandemie en de ontwikkelingen op dat vlak scherp in de gaten houden.

In Nederland geven onder meer winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en olie- en gasconcern Shell een kijkje in de boeken. Bij deze bedrijven zal de aandacht vooral uitgaan naar de impact van respectievelijk de coronacrisis en de enorme prijsdalingen op de oliemarkt.

Ook telecombedrijf KPN, chipbedrijf Besi en bodemonderzoeker Fugro komen met cijfers over de afgelopen periode. Aan het Damrak wordt maandag op Koningsdag gewoon gehandeld. Daarentegen zijn veel Europese beurzen wel gesloten op vrijdag 1 mei, de internationale dag van de arbeid.

Bayer

Buiten Nederland is het cijferseizoen eveneens in volle gang. In Europa is het de beurt aan onder meer chemiereus Bayer, olieconcern BP, Deutsche Bank en Volkswagen. In de Verenigde Staten staan techreuzen als Google-moeder Alphabet, Amazon en Facebook in de schijnwerpers. Ook gaat de aandacht uit naar vliegtuigbouwers Airbus en Boeing.

De Federal Reserve komt woensdag met een nieuw rentebesluit. Een dag later is het de beurt aan de Europese Centrale Bank (ECB). Mogelijk kondigen de centrale banken dan weer extra steunmaatregelen aan om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. Ook zullen beleggers erg geïnteresseerd zijn in hoe de economie er volgens de Fed en de ECB voorstaat.

Wat betreft macro-economische cijfers ligt het zwaartepunt van de week op nieuwe cijfers over de economische groei, of krimp, in het eerste kwartaal. Zowel in de VS als in de eurozone staat er een eerste raming hierover op het programma. Andere cijfers, waarnaar op de financiële markten wordt uitgekeken, zijn de updates over de werkeloosheid in Duitsland en de Amerikaanse steunaanvragen. Miljoenen Amerikanen hebben zich de afgelopen weken al tot de overheid gewend voor een uitkering.

Meer uit Financieel

Gladheid teistert Europese luchthavens

BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.

20 minuten geleden
ECB steunt solidariteitsverklaring Fed-voorzitter Jerome Powell

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.

22 minuten geleden
Bloomberg: centrale banken werken aan steunverklaring voor Powell

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.

57 minuten geleden
Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.

2 uur geleden
AEX-index zet verdere stap richting historische 1000 puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Taiwan: brede overeenstemming met VS over handelsdeal

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.

2 uur geleden
Natuurrampen veroorzaakten 224 miljard dollar schade in 2025

MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.

2 uur geleden