Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen in volle gang voor beleggers

Cijferseizoen in volle gang voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Door een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten en nieuwe rentebesluiten van centrale banken staat beleggers weer een drukke week te wachten. Daarbij zullen de financiële markten ook in de ban blijven van de coronapandemie en de ontwikkelingen op dat vlak scherp in de gaten houden.

In Nederland geven onder meer winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en olie- en gasconcern Shell een kijkje in de boeken. Bij deze bedrijven zal de aandacht vooral uitgaan naar de impact van respectievelijk de coronacrisis en de enorme prijsdalingen op de oliemarkt.

Ook telecombedrijf KPN, chipbedrijf Besi en bodemonderzoeker Fugro komen met cijfers over de afgelopen periode. Aan het Damrak wordt maandag op Koningsdag gewoon gehandeld. Daarentegen zijn veel Europese beurzen wel gesloten op vrijdag 1 mei, de internationale dag van de arbeid.

Bayer

Buiten Nederland is het cijferseizoen eveneens in volle gang. In Europa is het de beurt aan onder meer chemiereus Bayer, olieconcern BP, Deutsche Bank en Volkswagen. In de Verenigde Staten staan techreuzen als Google-moeder Alphabet, Amazon en Facebook in de schijnwerpers. Ook gaat de aandacht uit naar vliegtuigbouwers Airbus en Boeing.

De Federal Reserve komt woensdag met een nieuw rentebesluit. Een dag later is het de beurt aan de Europese Centrale Bank (ECB). Mogelijk kondigen de centrale banken dan weer extra steunmaatregelen aan om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. Ook zullen beleggers erg geïnteresseerd zijn in hoe de economie er volgens de Fed en de ECB voorstaat.

Wat betreft macro-economische cijfers ligt het zwaartepunt van de week op nieuwe cijfers over de economische groei, of krimp, in het eerste kwartaal. Zowel in de VS als in de eurozone staat er een eerste raming hierover op het programma. Andere cijfers, waarnaar op de financiële markten wordt uitgekeken, zijn de updates over de werkeloosheid in Duitsland en de Amerikaanse steunaanvragen. Miljoenen Amerikanen hebben zich de afgelopen weken al tot de overheid gewend voor een uitkering.

Meer uit Financieel

Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

42 minuten geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

1 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

17 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

18 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

20 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

21 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

23 uur geleden