Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferseizoen in volle gang voor beleggers

Cijferseizoen in volle gang voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Door een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten en nieuwe rentebesluiten van centrale banken staat beleggers weer een drukke week te wachten. Daarbij zullen de financiële markten ook in de ban blijven van de coronapandemie en de ontwikkelingen op dat vlak scherp in de gaten houden.

In Nederland geven onder meer winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en olie- en gasconcern Shell een kijkje in de boeken. Bij deze bedrijven zal de aandacht vooral uitgaan naar de impact van respectievelijk de coronacrisis en de enorme prijsdalingen op de oliemarkt.

Ook telecombedrijf KPN, chipbedrijf Besi en bodemonderzoeker Fugro komen met cijfers over de afgelopen periode. Aan het Damrak wordt maandag op Koningsdag gewoon gehandeld. Daarentegen zijn veel Europese beurzen wel gesloten op vrijdag 1 mei, de internationale dag van de arbeid.

Bayer

Buiten Nederland is het cijferseizoen eveneens in volle gang. In Europa is het de beurt aan onder meer chemiereus Bayer, olieconcern BP, Deutsche Bank en Volkswagen. In de Verenigde Staten staan techreuzen als Google-moeder Alphabet, Amazon en Facebook in de schijnwerpers. Ook gaat de aandacht uit naar vliegtuigbouwers Airbus en Boeing.

De Federal Reserve komt woensdag met een nieuw rentebesluit. Een dag later is het de beurt aan de Europese Centrale Bank (ECB). Mogelijk kondigen de centrale banken dan weer extra steunmaatregelen aan om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. Ook zullen beleggers erg geïnteresseerd zijn in hoe de economie er volgens de Fed en de ECB voorstaat.

Wat betreft macro-economische cijfers ligt het zwaartepunt van de week op nieuwe cijfers over de economische groei, of krimp, in het eerste kwartaal. Zowel in de VS als in de eurozone staat er een eerste raming hierover op het programma. Andere cijfers, waarnaar op de financiële markten wordt uitgekeken, zijn de updates over de werkeloosheid in Duitsland en de Amerikaanse steunaanvragen. Miljoenen Amerikanen hebben zich de afgelopen weken al tot de overheid gewend voor een uitkering.

Meer uit Financieel

ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

8 minuten geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

10 minuten geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

1 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

2 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

2 uur geleden
Ondernemers meest negatief over economie sinds 2022, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

2 uur geleden
Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

4 uur geleden