Cijferseizoen in volle gang voor beleggers
AMSTERDAM (ANP) - Door een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten en nieuwe rentebesluiten van centrale banken staat beleggers weer een drukke week te wachten. Daarbij zullen de financiële markten ook in de ban blijven van de coronapandemie en de ontwikkelingen op dat vlak scherp in de gaten houden.
In Nederland geven onder meer winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en olie- en gasconcern Shell een kijkje in de boeken. Bij deze bedrijven zal de aandacht vooral uitgaan naar de impact van respectievelijk de coronacrisis en de enorme prijsdalingen op de oliemarkt.
Ook telecombedrijf KPN, chipbedrijf Besi en bodemonderzoeker Fugro komen met cijfers over de afgelopen periode. Aan het Damrak wordt maandag op Koningsdag gewoon gehandeld. Daarentegen zijn veel Europese beurzen wel gesloten op vrijdag 1 mei, de internationale dag van de arbeid.
Bayer
Buiten Nederland is het cijferseizoen eveneens in volle gang. In Europa is het de beurt aan onder meer chemiereus Bayer, olieconcern BP, Deutsche Bank en Volkswagen. In de Verenigde Staten staan techreuzen als Google-moeder Alphabet, Amazon en Facebook in de schijnwerpers. Ook gaat de aandacht uit naar vliegtuigbouwers Airbus en Boeing.
De Federal Reserve komt woensdag met een nieuw rentebesluit. Een dag later is het de beurt aan de Europese Centrale Bank (ECB). Mogelijk kondigen de centrale banken dan weer extra steunmaatregelen aan om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. Ook zullen beleggers erg geïnteresseerd zijn in hoe de economie er volgens de Fed en de ECB voorstaat.
Wat betreft macro-economische cijfers ligt het zwaartepunt van de week op nieuwe cijfers over de economische groei, of krimp, in het eerste kwartaal. Zowel in de VS als in de eurozone staat er een eerste raming hierover op het programma. Andere cijfers, waarnaar op de financiële markten wordt uitgekeken, zijn de updates over de werkeloosheid in Duitsland en de Amerikaanse steunaanvragen. Miljoenen Amerikanen hebben zich de afgelopen weken al tot de overheid gewend voor een uitkering.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
8 uur geleden