Cijferseizoen gaat door op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het cijferseizoen op de aandelenbeurs in Amsterdam gaat deze week door met resultaten van onder meer speciaalchemiebedrijf DSM, supermarktconcern Ahold Delhaize, verfproducent AkzoNobel, verzekeraars ASR en NN, luchtvaartonderneming Air France-KLM en biotechnoloog Galapagos. Daarnaast is ook de macro-economische agenda goed gevuld. Zo komt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag met een eerste raming over de Nederlandse economie in het vierde kwartaal.
Andere bedrijven op Beursplein 5 die de boeken openen zijn bijvoorbeeld laadpalenfabrikant Alfen, tankopslagbedrijf Vopak, advies- en ingenieursbureau Arcadis, bouwer BAM, automatiseerder Ordina, bodemonderzoeker Fugro, chiptoeleverancier Besi en de producent van elektromagnetische componenten Kendrion. De aandacht van beleggers gaat bij de cijfers vooral uit naar de impact van de coronacrisis en de verwachtingen voor de komende tijd.
In het buitenland is er aandacht voor publicaties van bijvoorbeeld vliegtuigbouwer Airbus, supermarktketens Carrefour en Walmart, verzekeraar Allianz, producent van levensmiddelen Danone en de grote mijnbouwers Rio Tinto en Glencore.
Duitse ondernemersvertrouwen
Op macrogebied is er informatie over onder meer het Duitse ondernemersvertrouwen, de Amerikaanse winkelverkopen en komt marktonderzoeker Markit met voorlopige cijfers over de economische activiteit in de eurozone in februari. Daarnaast publiceren de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse Federal Reserve de notulen van de meest recente beleidsvergaderingen. De ECB kwam vorige maand niet met extra steunmaatregelen voor de economie ondanks de strengere lockdownmaatregelen in Europa. Ook de Fed hield zijn beleid onveranderd.
Het CBS brengt deze week ook gegevens naar buiten over de werkloosheid en het consumentenvertrouwen.
De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 1,9 procent hoger op 676,83 punten. Daarmee komt de recordstand van net boven de 700 punten uit 2000 langzaam in zicht. De MidKap zette ook een stap omhoog met een plus van 0,9 procent tot 1011,74 punten. Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,9 procent. In New York waren kleine plussen te zien. Wall Street blijft maandag dicht voor een feestdag.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geleden