Cijferseizoen gaat door op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het cijferseizoen op de aandelenbeurs in Amsterdam gaat deze week door met resultaten van onder meer speciaalchemiebedrijf DSM, supermarktconcern Ahold Delhaize, verfproducent AkzoNobel, verzekeraars ASR en NN, luchtvaartonderneming Air France-KLM en biotechnoloog Galapagos. Daarnaast is ook de macro-economische agenda goed gevuld. Zo komt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag met een eerste raming over de Nederlandse economie in het vierde kwartaal.
Andere bedrijven op Beursplein 5 die de boeken openen zijn bijvoorbeeld laadpalenfabrikant Alfen, tankopslagbedrijf Vopak, advies- en ingenieursbureau Arcadis, bouwer BAM, automatiseerder Ordina, bodemonderzoeker Fugro, chiptoeleverancier Besi en de producent van elektromagnetische componenten Kendrion. De aandacht van beleggers gaat bij de cijfers vooral uit naar de impact van de coronacrisis en de verwachtingen voor de komende tijd.
In het buitenland is er aandacht voor publicaties van bijvoorbeeld vliegtuigbouwer Airbus, supermarktketens Carrefour en Walmart, verzekeraar Allianz, producent van levensmiddelen Danone en de grote mijnbouwers Rio Tinto en Glencore.
Duitse ondernemersvertrouwen
Op macrogebied is er informatie over onder meer het Duitse ondernemersvertrouwen, de Amerikaanse winkelverkopen en komt marktonderzoeker Markit met voorlopige cijfers over de economische activiteit in de eurozone in februari. Daarnaast publiceren de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse Federal Reserve de notulen van de meest recente beleidsvergaderingen. De ECB kwam vorige maand niet met extra steunmaatregelen voor de economie ondanks de strengere lockdownmaatregelen in Europa. Ook de Fed hield zijn beleid onveranderd.
Het CBS brengt deze week ook gegevens naar buiten over de werkloosheid en het consumentenvertrouwen.
De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 1,9 procent hoger op 676,83 punten. Daarmee komt de recordstand van net boven de 700 punten uit 2000 langzaam in zicht. De MidKap zette ook een stap omhoog met een plus van 0,9 procent tot 1011,74 punten. Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,9 procent. In New York waren kleine plussen te zien. Wall Street blijft maandag dicht voor een feestdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is voor het eerst meer waard dan 3 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern won maandag na de opening van Wall Street ruim 5 procent. Het is het vijfde bedrijf ooit dat zoveel waard is.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FNV Havens roept havenmedewerkers op om op vrijdag 4 september het werk neer te leggen. De vakbondsleden, werkzaam in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland, zijn maandag geïnformeerd over de stakingsplannen, maakte de bond bekend.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Bristol Myers Squibb behoorde maandag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op mediaberichten dat het Amerikaanse farmaceutische concern gesprekken zou voeren met de grotere Britse rivaal AstraZeneca over een mogelijke fusie. Een samenvoeging zou een van de grootste farmaceutische bedrijven ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van omgerekend bijna 350 miljard euro. Het aandeel Bristol Myers Squibb steeg 4 procent.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Autofabrikanten Dacia en Ford hebben de productie in hun Roemeense fabrieken tijdelijk stilgelegd vanwege een stroomgebrek in het land. Dat maakte premier Ilie Bolojan maandag bekend. De bedrijven doen dit vrijwillig om hun elektriciteitsverbruik te verminderen. De productie van Dacia, eigendom van het Franse Renault, en Ford ligt in ieder geval tot 19 augustus stil.
2 uur geledenOBERKOCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse Zeiss Group, een belangrijke leverancier van chipmachinemaker ASML, heeft er vertrouwen in dat het bedrijf kan voldoen aan de grote vraag naar zijn producten. Dat zei Frank Rohmund, hoofd van de halfgeleiderdivisie van de lenzenproducent, in een interview met persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol neemt maatregelen om zijn platform toegankelijker, gebruiksvriendelijker en transparanter te maken voor consumenten en verkopers. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat bol deze toezeggingen heeft gedaan na onderzoek van de toezichthouder naar het platform.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Voor bedrijven die goederen willen laten vervoeren over water zijn de gevolgen van de droogte in Nederland "inmiddels goed voelbaar". Dat stelt evofenedex, de belangenorganisatie voor meer dan 10.000 bedrijven in handel en logistiek. De lage waterstanden leiden tot hogere transportkosten, langere doorlooptijden en meer onzekerheid in de planning, stelt de organisatie.
5 uur geleden