Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijfers Unilever, Adyen en ArcelorMittal centraal op Damrak

Cijfers Unilever, Adyen en ArcelorMittal centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag met name uit naar de resultaten van de AEX-fondsen Unilever, Adyen en ArcelorMittal. Levensmiddelenconcern Unilever, bekend van merken als Dove, Magnum en Knorr, zag de omzet in 2023 licht dalen. De onderliggende omzetgroei bedroeg daarentegen 7 procent, vooral dankzij prijsstijgingen. De nettowinst daalde met bijna 14 procent tot 7,1 miljard euro.

Adyen zag de omzet in de tweede helft van 2023 met 23 procent stijgen. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), verwerkte 544 miljard euro aan betalingen, wat 29 procent meer was dan in dezelfde periode een jaar eerder. De winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen steeg met 14 procent.

ArcelorMittal leed een fors verlies in het vierde kwartaal, mede door een groot dodelijk ongeluk bij een mijn van het staalconcern in Kazachstan. Het concern werd na het ongeval gedwongen zijn Kazachse bezittingen te verkopen en moest daardoor 900 miljoen dollar afboeken. Daarnaast daalde de gemiddelde staalprijs en verkocht het bedrijf minder staal.

Azië

De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin van de drukke beursdag. De Aziatische beurzen gingen donderdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio steeg 2,1 procent tot het hoogste niveau in 34 jaar. SoftBank klom 11 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van de Britse chipontwikkelaar Arm, waarin de Japanse techinvesteerder een groot belang heeft.

De Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent en de beurs in Shanghai steeg 1,2 procent. China kampte in januari voor de vierde maand op rij met een negatieve inflatie ofwel deflatie. De aanhoudende prijsdalingen voeren de druk op de Chinese overheid op om meer te doen om de economie te ondersteunen en het consumentenvertrouwen te herstellen.

Euro- en oliekoers

Op het Damrak staat ook ING in de belangstelling. De bank en diverse bestuursleden hebben een dagvaarding ontvangen namens beleggers. Die beweren "financiële verliezen te hebben geleden" omdat zij niet goed zijn geïnformeerd over de gebreken in het antiwitwasbeleid van de bank. Daarom eisen zij nu een schadevergoeding van 500 miljoen euro. ING zegt het daar niet mee eens te zijn en zich te zullen gaan verdedigen.

De euro was 1,0784 dollar waard, tegen 1,0767 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 74,21 dollar. Brentolie kostte ook 0,5 procent meer, op 79,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

58 minuten geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

1 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

3 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

4 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

4 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

5 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

6 uur geleden