Cijfers Shell en Unilever staan centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar de resultaten van zwaargewichten Shell en Unilever. Verder wordt gelet op het rentebesluit van de Britse centrale bank. De Europese aandelenmarkten lijken daarbij wat gas terug te nemen na de recente sterke koersstijgingen.
Olie- en gasconcern Shell leed in het coronajaar 2020 een nettoverlies van 21,7 miljard dollar. Er vlogen vorig jaar veel minder vliegtuigen, er reden minder auto's en de industrie draaide in een lagere versnelling door de coronacrisis. Daardoor was er minder vraag naar olie en gas.
Unilever zag de nettowinst afgelopen jaar licht toenemen tot 6,1 miljard euro. Het levensmiddelenconcern zag de verkopen van schoonmaakmiddelen en zaken als ijs voor thuis stijgen door de coronapandemie, maar verkocht minder producten aan bedrijven en horecazaken.
Coronasteunpakket
Ook blijft de blik gericht op de ontwikkelingen rond het omvangrijke coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. De Democraten in het Lagerhuis van het Amerikaanse parlement hebben een wetsvoorstel aangenomen dat het mogelijk maakt om het door president Joe Biden voorgestelde coronasteunpakket van 1,9 biljoen dollar (ongeveer 1600 miljard euro) door te voeren. Door het wetsvoorstel hebben ze daar geen steun van de Republikeinen meer voor nodig.
Aan het coronafront is er in Duitsland opnieuw sprake van een flinke stijging van het aantal nieuwe vastgestelde coronabesmettingen. Donderdagochtend werden 14.211 nieuwe gevallen over de afgelopen 24 uur gemeld. Woensdag waren dat er nog 9705, ongeveer een derde minder. Na een dip in het afgelopen weekend, stijgt het aantal nieuwe besmettingen de laatste dagen weer gestaag in Duitsland.
Banken
In Frankfurt staan onder andere banken in de belangstelling. Deutsche Bank boekte afgelopen jaar voor het eerst sinds 2014 weer winst. Commerzbank waarschuwde juist voor een miljardenverlies. Chemieconcern Bayer liet weten een overeenkomst te hebben gesloten ter waarde van 2 miljard dollar voor het afhandelen van toekomstige claims rond de onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.
De Europese beurzen sloten woensdag gemengd. De AEX-index won 0,3 procent tot 654,89 punten en de MidKap klom 0,5 procent tot 968,88 punten. De beurs in Londen daalde 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd. Frankfurt steeg 0,7 procent. Wall Street bleef dicht bij huis. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 30.723,60 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent en techbeurs Nasdaq eindigde een fractie lager.
De euro was 1,2009 dollar waard, tegenover 1,2024 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 56,19 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 58,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison is een zaak gestart tegen Panama om het intrekken van de concessies van het bedrijf om twee havens bij het Panamakanaal te exploiteren.
15 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten gesloten. Farmaceut Moderna verdubbelde ruimschoots in waarde na de bekendmaking van positieve onderzoeksresultaten rondom een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker. Beleggers verwerkten verder een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën die de rentes op langlopende staatsobligaties omlaagbracht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid om bij een handelsdeal met Canada importheffingen op bepaalde aluminium- en staalexporten te halveren tot 25 procent. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft internetbedrijf JD.com opgeroepen om niet mee te werken aan een onderzoek van de Europese Unie naar de overname van MediaMarkt en Saturn. Het Chinese JD.com wil het Duitse moederbedrijf van de elektronicawinkelketens overnemen voor 2,2 miljard euro. Brussel vreest oneerlijke staatssteun door China bij die aankoop en doet diepgaand onderzoek voordat er goedkeuring komt. Beijing noemt dit onderzoek nu "ongeoorloofd".
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is begonnen met het importeren van brandstof. Dat meldt vicepremier Alexander Novak woensdag aan het Russische persbureau TASS. Daarbij gaf hij geen details over de hoeveelheden die worden geïmporteerd en waar de brandstof vandaan komt.
9 uur geleden