Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijfers Shell en Unilever staan centraal op Damrak

Cijfers Shell en Unilever staan centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar de resultaten van zwaargewichten Shell en Unilever. Verder wordt gelet op het rentebesluit van de Britse centrale bank. De Europese aandelenmarkten lijken daarbij wat gas terug te nemen na de recente sterke koersstijgingen.

Olie- en gasconcern Shell leed in het coronajaar 2020 een nettoverlies van 21,7 miljard dollar. Er vlogen vorig jaar veel minder vliegtuigen, er reden minder auto's en de industrie draaide in een lagere versnelling door de coronacrisis. Daardoor was er minder vraag naar olie en gas.

Unilever zag de nettowinst afgelopen jaar licht toenemen tot 6,1 miljard euro. Het levensmiddelenconcern zag de verkopen van schoonmaakmiddelen en zaken als ijs voor thuis stijgen door de coronapandemie, maar verkocht minder producten aan bedrijven en horecazaken.

Coronasteunpakket

Ook blijft de blik gericht op de ontwikkelingen rond het omvangrijke coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. De Democraten in het Lagerhuis van het Amerikaanse parlement hebben een wetsvoorstel aangenomen dat het mogelijk maakt om het door president Joe Biden voorgestelde coronasteunpakket van 1,9 biljoen dollar (ongeveer 1600 miljard euro) door te voeren. Door het wetsvoorstel hebben ze daar geen steun van de Republikeinen meer voor nodig.

Aan het coronafront is er in Duitsland opnieuw sprake van een flinke stijging van het aantal nieuwe vastgestelde coronabesmettingen. Donderdagochtend werden 14.211 nieuwe gevallen over de afgelopen 24 uur gemeld. Woensdag waren dat er nog 9705, ongeveer een derde minder. Na een dip in het afgelopen weekend, stijgt het aantal nieuwe besmettingen de laatste dagen weer gestaag in Duitsland.

Banken

In Frankfurt staan onder andere banken in de belangstelling. Deutsche Bank boekte afgelopen jaar voor het eerst sinds 2014 weer winst. Commerzbank waarschuwde juist voor een miljardenverlies. Chemieconcern Bayer liet weten een overeenkomst te hebben gesloten ter waarde van 2 miljard dollar voor het afhandelen van toekomstige claims rond de onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.

De Europese beurzen sloten woensdag gemengd. De AEX-index won 0,3 procent tot 654,89 punten en de MidKap klom 0,5 procent tot 968,88 punten. De beurs in Londen daalde 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd. Frankfurt steeg 0,7 procent. Wall Street bleef dicht bij huis. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 30.723,60 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent en techbeurs Nasdaq eindigde een fractie lager.

De euro was 1,2009 dollar waard, tegenover 1,2024 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 56,19 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 58,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers schrikken van tegenvaller Zwitserse farmaceut Novartis

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.

1 uur geleden
Producent: vliegende auto over 1,5 jaar goedgekeurd de lucht in

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.

1 uur geleden
Studie: Nederlanders meer geld kwijt aan duurzaam eten

WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.

1 uur geleden
Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

2 uur geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

3 uur geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

3 uur geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

3 uur geleden