Cijfers Micron zorgen voor optimisme op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - Optimisme over groei in de technologiesector heeft donderdag voor winsten op de beurzen in New York gezorgd. Beleggers waren enthousiast over beter dan verwachte vooruitzichten in het kwartaalbericht van Micron Technology, een chipbedrijf dat sterk profiteert van de groei van toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). De cijfers sterkten ook het vertrouwen in bedrijven die actief zijn met AI-technologie.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq sloot met een winst van 0,6 procent op 18.190,29 punten. De Dow-Jonesindex steeg ook 0,6 procent tot 42.175,11 punten en de S&P 500 steeg 0,4 procent tot 5745,37 punten.
Ook andere chipbedrijven wonnen terrein. Zo boekten AMD, NXP, Applied Materials en Broadcom koerswinsten tot ruim 6 procent.
Boeing
Techbedrijf Super Micro Computer ging juist 12 procent onderuit na een bericht van The Wall Street Journal. De zakenkrant schrijft op basis van ingewijden dat justitie in de VS een onderzoek heeft geopend naar de maker van servers die geliefd zijn door de groei van AI-toepassingen. Eerder beschuldigde een oud-werknemer het bedrijf van gerommel met de boekhouding.
Boeing eindigde 1,6 procent hoger. Volgens The Washington Times gaat de vakbond voor machinisten bij de vliegtuigfabrikant weer om tafel met Boeing voor loononderhandelingen. Eerder deze maand legden duizenden werknemers het werk neer bij Boeing omdat ze een hoger loonbod wilden.
Libië
Oliegiganten Chevron en ExxonMobil eindigden 1,7 procent lager na een verdere daling van de olieprijzen. Ook Schlumberger, een grote dienstverlener voor de olie-industrie, verloor bijna 2 procent.
Een akkoord tussen rivaliserende leiders in Libië over zeggenschap over de centrale bank maakt de weg vrij voor de verkoop van Libische olie op de wereldmarkt, wat het aanbod vergroot. Volgens zakenkrant Financial Times is Saudi-Arabië bovendien bereid om in december meer olie op te pompen.
Een vat Amerikaanse olie zakte 3,4 procent in prijs tot 67,33 dollar. Brentolie verloor 3 procent tot 71,24 dollar per vat. De euro was 1,117 dollar waard, tegenover 1,1183 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
4 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.
8 uur geleden