Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijfers ING en Shell centraal op drukke beursdag

Cijfers ING en Shell centraal op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de resultaten van ING en Shell. ING wist de nettowinst in 2023 bijna te verdubbelen tot 7,3 miljard euro. Het financiële concern profiteerde vooral van het oplopen van de rente, waardoor ING hogere marges kon maken over bijvoorbeeld spaargeld. ING maakte onlangs al bekend minder afhankelijk te willen worden van rente-inkomsten, omdat de bank verwacht dat de flink gestegen rente weer gaat dalen.

Olie- en gasconcern Shell zag de winst in 2023 ruimschoots halveren tot 19,4 miljard dollar. In 2022 boekte het concern nog een recordwinst van dik 42 miljard dollar dankzij de hoge prijzen van olie en gas door de oorlog in Oekraïne. Het bedrijf kondigde daarnaast een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 3,5 miljard dollar.

Buiten het Damrak kwamen de grote banken BNP Paribas en Deutsche Bank met cijfers. Ook het Duitse chipbedrijf Infineon en de farmaceuten Roche en Sanofi openden de boeken. Na de slotbel op Wall Street brengen de grote Amerikaanse bedrijven Apple, Amazon en Facebook-moeder Meta Platforms de kwartaalcijfers naar buiten.

Rentebesluit VS

Daarnaast verwerken Europese beleggers nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank liet zoals verwacht de rente opnieuw onveranderd. Wel gaf de Fed aan open te staan voor een renteverlaging, al lijkt daar niet veel haast bij. De Fed wil eerst meer vertrouwen hebben dat de inflatie "zich duurzaam in de richting van 2 procent beweegt" voordat de leenkosten omlaag kunnen. Ook wordt uitgekeken naar het inflatiecijfer van de eurozone voor januari.

De AEX-index koerst af op een lager begin van de drukke beursdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met minnen te openen. De Aziatische beurzen lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,6 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,5 procent.

Verkoop Knab

ASR maakte bekend de onlinebank Knab te verkopen aan de Oostenrijkse bank BAWAG voor 510 miljoen euro. De verzekeraar kreeg Knab in handen na de overname van de Nederlandse activiteiten van branchegenoot Aegon.

KPN zal mogelijk profiteren van een adviesverhoging. De Amerikaanse zakenbank Citi schroefde zijn aanbeveling voor het telecomconcern op naar kopen.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0797 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 75,90 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 80,59 dollar.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

4 uur geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

5 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

6 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

6 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

8 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

9 uur geleden