Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijfers geven duidelijkheid over gevolgen inflatie voor Unilever

Cijfers geven duidelijkheid over gevolgen inflatie voor Unilever

DEN HAAG (ANP) - Unilever maakt zijn kwartaalresultaten bekend. Net als andere verzorgings- en voedingsmiddelenconcerns heeft het bedrijf te maken met hogere grondstofkosten zoals zonnebloemolie, suiker en granen. Ook energie en transport werden duurder. Daardoor stijgen producten van merken als Ola, Andrélon en Dove mogelijk verder in prijs.

Tegelijkertijd gaan consumenten mogelijk op zoek naar goedkopere producten nu de inflatie torenhoog is. Dat zou ten koste kunnen gaan van de vraag naar A-merken zoals die van Unilever.

Ook uitzender Randstad maakt zijn kwartaalcijfers bekend waarbij de aandacht uitgaat naar het verdere herstel van de coronacrisis nu bijvoorbeeld ook de horeca weer volop op zoek is naar personeel. Later op de dag geeft het uitzendbureau ook inzicht in ontwikkelingen op de arbeidsmarkt, die erg krap is.

Meer uit Financieel

AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Iran en Israël spraken maandag af de aanvallen op elkaar te staken, na een escalatie van het conflict waarbij beide landen een reeks raketten lanceerden. Die aankondiging zorgde voor enige opluchting op de beurzen.

38 minuten geleden
GSK betaalt miljarden voor ontwikkelaar van longkankermedicatie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse farmaceut GSK neemt voor 10,6 miljard dollar de Amerikaanse ontwikkelaar van longkankermedicatie Nuvalent over. Daarmee wil GSK uitbreiden op het gebied van oncologie. Het is de grootste overname voor GSK in meer dan tien jaar.

1 uur geleden
Sterke groei Chinese export door grote vraag naar AI-apparatuur

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in mei sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. De verstoringen in de uitvoer door de Iranoorlog werden echter gecompenseerd door de explosieve vraag naar hardware voor kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Stellantis roept ruim 1,3 miljoen Jeeps terug om brandgevaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis roept wereldwijd ruim 1,3 miljoen Jeeps terug vanwege brandgevaar. Verreweg de meeste auto's worden in de Verenigde Staten teruggehaald.

2 uur geleden
Prijzen vliegtickets en bungalowparken stuwen inflatie in mei

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in mei gemiddeld 3,5 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van de 2,8 procent in april.

2 uur geleden
Consumenten kopen meer goederen en iets minder diensten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in april opnieuw meer uitgegeven, na een stijging van de bestedingen in maart. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 1 procent in vergelijking met een jaar eerder. In maart groeide de consumptie met 0,9 procent.

2 uur geleden
UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

7 uur geleden