Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijfers Ahold Delhaize en ABN AMRO vallen goed op Damrak

Cijfers Ahold Delhaize en ABN AMRO vallen goed op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag op Beursplein 5 de sterkste stijger in de AEX-index na de publicatie van zijn kwartaalupdate. De supermarktonderneming wist de omzet afgelopen maanden weer op te voeren in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder, toen veel consumenten vanwege de onzekerheid rond het coronavirus aan het hamsteren sloegen. Een treetje lager in de MidKap wist ABN AMRO te verrassen met een winst van dik 9 procent na cijfers.

Ook topman Frans Muller van Ahold Delhaize had niet gedacht de prestaties van een jaar eerder te kunnen overtreffen. Daarbij moet wel worden aangetekend dat het bedrijf ook profiteerde van een overname en van gunstige wisselkoerseffecten. Evengoed stemde de update beleggers tevreden. Het aandeel Ahold Delhaize won 3,3 procent.

Mede door de winst van Ahold Delhaize sloot de AEX-index licht in de plus op 775,84 punten. Tegenover de koerssprong van het supermarktconcern stond onder andere een verlies van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway van 4,1 procent. Ook chipbedrijven als BE Semiconductor en ASM International en chipmachinemaker ASML stonden bij de zakkers in de AEX.

ABN AMRO

De kwartaalupdate van de ABN AMRO viel overduidelijk goed. De bank keerde afgelopen kwartaal terug naar winst, na de verliezen in het voorgaande kwartaal en in het coronajaar 2020, dankzij het herstel van de economie. Ook gaat ABN AMRO in oktober het slotdividend over 2019 uitbetalen. De MidKap sloot mede door de winst van ABN AMRO met een duidelijke plus van ruim 1 procent op 1086,82 punten.

Elders in Europa was het sentiment positief. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent. Beleggers reageerden onder meer op de inflatiecijfers in de Verenigde Staten. Die liepen in juli minder hard op dan een maand eerder. Ten opzichte van een jaar geleden bleef de geldontwaarding op hetzelfde hoge niveau. De hoge inflatie wordt onder meer veroorzaakt door gestegen prijzen voor grondstoffen en energie.

Valuta

In Frankfurt raakte Thyssenkrupp dik 5 procent kwijt na tegenvallende resultaten van het Duitse industrieconcern. Vestas Wind Systems zakte ruim 2 procent in Kopenhagen. De grootste maker van windturbines ter wereld verlaagde de verwachtingen na een teleurstellend kwartaal. Het bedrijf kampt met verstoringen in de toeleveringsketen en hogere kosten. De Britse maaltijdbezorger Deliveroo daalde ruim 4 procent in Londen na publicatie van de resultaten.

De euro was 1,1740 dollar waard, tegen 1,1718 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 67,87 dollar. Brentolie kostte 0,7 minder op 70,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

34 minuten geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

1 uur geleden
Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

2 uur geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

9 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

13 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

13 uur geleden