Cijfers Ahold Delhaize en ABN AMRO vallen goed op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag op Beursplein 5 de sterkste stijger in de AEX-index na de publicatie van zijn kwartaalupdate. De supermarktonderneming wist de omzet afgelopen maanden weer op te voeren in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder, toen veel consumenten vanwege de onzekerheid rond het coronavirus aan het hamsteren sloegen. Een treetje lager in de MidKap wist ABN AMRO te verrassen met een winst van dik 9 procent na cijfers.
Ook topman Frans Muller van Ahold Delhaize had niet gedacht de prestaties van een jaar eerder te kunnen overtreffen. Daarbij moet wel worden aangetekend dat het bedrijf ook profiteerde van een overname en van gunstige wisselkoerseffecten. Evengoed stemde de update beleggers tevreden. Het aandeel Ahold Delhaize won 3,3 procent.
Mede door de winst van Ahold Delhaize sloot de AEX-index licht in de plus op 775,84 punten. Tegenover de koerssprong van het supermarktconcern stond onder andere een verlies van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway van 4,1 procent. Ook chipbedrijven als BE Semiconductor en ASM International en chipmachinemaker ASML stonden bij de zakkers in de AEX.
ABN AMRO
De kwartaalupdate van de ABN AMRO viel overduidelijk goed. De bank keerde afgelopen kwartaal terug naar winst, na de verliezen in het voorgaande kwartaal en in het coronajaar 2020, dankzij het herstel van de economie. Ook gaat ABN AMRO in oktober het slotdividend over 2019 uitbetalen. De MidKap sloot mede door de winst van ABN AMRO met een duidelijke plus van ruim 1 procent op 1086,82 punten.
Elders in Europa was het sentiment positief. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent. Beleggers reageerden onder meer op de inflatiecijfers in de Verenigde Staten. Die liepen in juli minder hard op dan een maand eerder. Ten opzichte van een jaar geleden bleef de geldontwaarding op hetzelfde hoge niveau. De hoge inflatie wordt onder meer veroorzaakt door gestegen prijzen voor grondstoffen en energie.
Valuta
In Frankfurt raakte Thyssenkrupp dik 5 procent kwijt na tegenvallende resultaten van het Duitse industrieconcern. Vestas Wind Systems zakte ruim 2 procent in Kopenhagen. De grootste maker van windturbines ter wereld verlaagde de verwachtingen na een teleurstellend kwartaal. Het bedrijf kampt met verstoringen in de toeleveringsketen en hogere kosten. De Britse maaltijdbezorger Deliveroo daalde ruim 4 procent in Londen na publicatie van de resultaten.
De euro was 1,1740 dollar waard, tegen 1,1718 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 67,87 dollar. Brentolie kostte 0,7 minder op 70,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
10 uur geleden