Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cijferhausse en ECB-besluit domineren beursweek

Cijferhausse en ECB-besluit domineren beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek barst het cijferseizoen in alle hevigheid los op de beurzen. In Amsterdam is het onder meer de beurt aan grote fondsen als brouwer Heineken, uitzender Randstad, verfconcern AkzoNobel en chipbedrijven ASML en ASM International om de boeken te openen. Ook staat het rentebesluit van de Europese Centrale Bank centraal. Daarbij zal de aandacht vooral uitgaan naar de toelichting van ECB-preses Christine Lagarde.

Het rentebesluit van de ECB is donderdag. Lagarde liet afgelopen week nog weten dat de centrale bank geen haast heeft met het afbouwen van de steun aan de Europese economieën. Volgens de Française leunt de economie aan de ene kant op fiscale stimuleringsmaatregelen en aan de andere kant op monetaire stimulans. Zolang de economie niet voldoende is hersteld is het volgens haar niet mogelijk deze steunmaatregelen weg te nemen.

Bij de beursfondsen zal er bovengemiddelde aandacht zijn voor de resultaten van chiptoeleverancier ASM International en chipmachinemaker ASML. Zeker nu er wereldwijd een tekort is aan chips, waardoor onder andere autoproducenten hun productielijnen noodgedwongen moeten stilleggen. De oplopende handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China zullen de sector ook geen goed doen. De Taiwanese chipreus TSMC waarschuwde dit weekend nog voor de impact ervan op het productieproces. Ook de Amerikaanse chipreus Intel opent komende week de boeken.

AkzoNobel

AEX-fondsen die komende week de boeken openen zijn ook Heineken, Randstad en AkzoNobel. Ook gaat de aandacht uit naar de cijfers van sportscholenuitbater Basic-Fit, en dan met name naar de impact van de verplichte sluitingen van sportscholen op de cijfers.

Ook in het buitenland staan de komende week een keur aan cijfers op de agenda. Zo is het onder andere de beurt aan frisdrankmaker Coca-Cola, techconcern IBM, autoproducent Daimler, streamingsdient Netflix, telecomconcern Tele2 en farmaceut Johnson & Johnson.

Credit Suisse

Ook zal er veel aandacht zijn voor de resultaten van Credit Suisse. De Zwitserse bank waarschuwde al voor een "aanzienlijk verlies" in het eerste kwartaal door de financiële debacles rond investeringsmaatschappij Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital.

Verder is op dinsdag een Apple-event. Mogelijk lanceert het concern de nieuwe iPad Pro. Daarnaast zouden er ook AirTags worden gepresenteerd. Met dit bluetooth-accessoire zou je voorwerpen die je kwijt bent kunnen opsporen, zoals je sleutelbos. Ook gaat de aandacht uit naar de internationale autobeurs in Shanghai.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

10 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

12 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

13 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

14 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

15 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 dag geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

1 dag geleden