CIDI wil nieuwe naam voor een afdeling antisemitisme
AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) wil een nieuwe naam voor hun afdeling die zich bezighoudt met antisemitisme, zei directeur Naomi Mestrum maandagochtend bij Goedemorgen Nederland. Binnen de organisatie van het CIDI zijn er twee pilaren: "Eentje richt zich op Israël, eentje op antisemitisme", aldus Mestrum. Ze noemt het "vervelend" en "irritant" dat de organisatie steeds moet uitleggen dat het zich met beide zaken bezighoudt.
Als voorbeeld van die verwarring noemt Mestrum de reeks lezingen over de Holocaust en antisemitisme, die het CIDI organiseert met de Hogeschool Utrecht. Die reeks valt onder de pilaar antisemitisme, maar wordt door de naam van de organisatie ook gelinkt aan Israël. "Ik begrijp de discussie door onze naam en had eigenlijk vorig jaar al het idee om die twee pilaren steeds meer te gaan scheiden. En dat ook een andere naam waarschijnlijk goed is om die verwarring naar buiten toe te voorkomen."
Het CIDI komt op voor het recht van Israël en een veilig bestaan van het Joodse volk. De afdeling antisemitisme houdt zich specifiek bezig met holocausteducatie en met de monitoring en bestrijding van antisemitisme, aldus Mestrum. Het CIDI is nog bezig met de nieuwe vormgeving, waaronder de naam, van de afdeling.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
11 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
2 uur geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
3 uur geleden