CIDI wil nieuwe naam voor een afdeling antisemitisme
AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) wil een nieuwe naam voor hun afdeling die zich bezighoudt met antisemitisme, zei directeur Naomi Mestrum maandagochtend bij Goedemorgen Nederland. Binnen de organisatie van het CIDI zijn er twee pilaren: "Eentje richt zich op Israël, eentje op antisemitisme", aldus Mestrum. Ze noemt het "vervelend" en "irritant" dat de organisatie steeds moet uitleggen dat het zich met beide zaken bezighoudt.
Als voorbeeld van die verwarring noemt Mestrum de reeks lezingen over de Holocaust en antisemitisme, die het CIDI organiseert met de Hogeschool Utrecht. Die reeks valt onder de pilaar antisemitisme, maar wordt door de naam van de organisatie ook gelinkt aan Israël. "Ik begrijp de discussie door onze naam en had eigenlijk vorig jaar al het idee om die twee pilaren steeds meer te gaan scheiden. En dat ook een andere naam waarschijnlijk goed is om die verwarring naar buiten toe te voorkomen."
Het CIDI komt op voor het recht van Israël en een veilig bestaan van het Joodse volk. De afdeling antisemitisme houdt zich specifiek bezig met holocausteducatie en met de monitoring en bestrijding van antisemitisme, aldus Mestrum. Het CIDI is nog bezig met de nieuwe vormgeving, waaronder de naam, van de afdeling.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
20 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
23 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geleden