Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI wil nieuwe naam voor een afdeling antisemitisme

CIDI wil nieuwe naam voor een afdeling antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) wil een nieuwe naam voor hun afdeling die zich bezighoudt met antisemitisme, zei directeur Naomi Mestrum maandagochtend bij Goedemorgen Nederland. Binnen de organisatie van het CIDI zijn er twee pilaren: "Eentje richt zich op Israël, eentje op antisemitisme", aldus Mestrum. Ze noemt het "vervelend" en "irritant" dat de organisatie steeds moet uitleggen dat het zich met beide zaken bezighoudt.

Als voorbeeld van die verwarring noemt Mestrum de reeks lezingen over de Holocaust en antisemitisme, die het CIDI organiseert met de Hogeschool Utrecht. Die reeks valt onder de pilaar antisemitisme, maar wordt door de naam van de organisatie ook gelinkt aan Israël. "Ik begrijp de discussie door onze naam en had eigenlijk vorig jaar al het idee om die twee pilaren steeds meer te gaan scheiden. En dat ook een andere naam waarschijnlijk goed is om die verwarring naar buiten toe te voorkomen."

Het CIDI komt op voor het recht van Israël en een veilig bestaan van het Joodse volk. De afdeling antisemitisme houdt zich specifiek bezig met holocausteducatie en met de monitoring en bestrijding van antisemitisme, aldus Mestrum. Het CIDI is nog bezig met de nieuwe vormgeving, waaronder de naam, van de afdeling.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

38 minuten geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

3 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

4 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

4 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

4 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

4 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

4 uur geleden