Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI wil nieuwe naam voor een afdeling antisemitisme

CIDI wil nieuwe naam voor een afdeling antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) wil een nieuwe naam voor hun afdeling die zich bezighoudt met antisemitisme, zei directeur Naomi Mestrum maandagochtend bij Goedemorgen Nederland. Binnen de organisatie van het CIDI zijn er twee pilaren: "Eentje richt zich op Israël, eentje op antisemitisme", aldus Mestrum. Ze noemt het "vervelend" en "irritant" dat de organisatie steeds moet uitleggen dat het zich met beide zaken bezighoudt.

Als voorbeeld van die verwarring noemt Mestrum de reeks lezingen over de Holocaust en antisemitisme, die het CIDI organiseert met de Hogeschool Utrecht. Die reeks valt onder de pilaar antisemitisme, maar wordt door de naam van de organisatie ook gelinkt aan Israël. "Ik begrijp de discussie door onze naam en had eigenlijk vorig jaar al het idee om die twee pilaren steeds meer te gaan scheiden. En dat ook een andere naam waarschijnlijk goed is om die verwarring naar buiten toe te voorkomen."

Het CIDI komt op voor het recht van Israël en een veilig bestaan van het Joodse volk. De afdeling antisemitisme houdt zich specifiek bezig met holocausteducatie en met de monitoring en bestrijding van antisemitisme, aldus Mestrum. Het CIDI is nog bezig met de nieuwe vormgeving, waaronder de naam, van de afdeling.

Meer uit Binnenland

OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

41 minuten geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

52 minuten geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

1 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

3 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

5 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

17 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

17 uur geleden