Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI wil excuses Feyenoord voor muurschildering Berghuis

CIDI wil excuses Feyenoord voor muurschildering Berghuis

ROTTERDAM (ANP) - Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) wil dat Feyenoord excuses aanbiedt voor een muurschildering waarop de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis is afgebeeld als slachtoffer van de Holocaust. De afbeelding was te zien in Rotterdam en is vermoedelijk gemaakt door fans van Feyenoord. De gemeente heeft de muurschildering al verwijderd.

De Rotterdamse club heeft de schildering al afgekeurd en zegt uit te zoeken of de daders een stadionverbod kunnen krijgen. CIDI heeft in een open brief aangegeven aangifte te gaan doen tegen de makers, die overigens nog niet zijn gevonden. De organisatie noemt dit "een nieuw dieptepunt in voetballand".

Dat Feyenoord onderzoekt of er stadionverboden kunnen volgen, noemt CIDI een goed signaal. De organisatie stelt voor om ook een reis naar Auschwitz of het Anne Frank Huis aan te bieden, "opdat men zich de ernst van de problemen realiseert en begrijpt". "Het mag niet zo zijn dat uw club, met haar rijke historie, wordt misbruikt voor het reinste antisemitisme." CIDI zegt graag in gesprek te willen treden met Feyenoord.

Berghuis was aanvoerder van Feyenoord en koos onlangs voor een overstap naar Ajax. De transfer naar de rivaal is bij veel fans van Feyenoord niet goed gevallen.

Meer uit Binnenland

Storing bij CBS na brand in datacenter Almere verholpen

DEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.

6 minuten geleden
Weeronline: zonnig en warm weer komt eind mei en begin juni terug

HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.

1 uur geleden
Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

3 uur geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

9 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

11 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

13 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

15 uur geleden