Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI: 'waanzin' als Israël wordt buitengesloten van actie Giro555

CIDI: 'waanzin' als Israël wordt buitengesloten van actie Giro555

DEN HAAG (ANP) - Het zou "waanzin" zijn als Israël wordt buitengesloten van de Giro555 actie voor het Midden-Oosten. Dat zegt directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) Naomi Mestrum na berichtgeving van De Telegraaf. Daar staat in dat de omroepen die meedoen aan de actie het oneens zijn over of er überhaupt een deel van het opgehaalde geld naar Israël moet, en zo ja, hoeveel dan.

NPO, RTL en Talpa werken samen met de stichting samenwerkende hulporganisaties (SHO) mee aan de actie om geld op te halen voor mensen in nood in het Midden-Oosten. Volgens de krant zou het geld als volgt worden verdeeld: 60 procent voor Gaza, 35 procent voor Libanon en 5 procent voor Israël. Maar daarover zouden de omroepen het dus niet eens zijn. De Telegraaf schrijft dat sommige omroepen vinden dat er een groter deel van het geld naar Israël moet en anderen vinden juist weer dat er helemaal niks naar het land moet.

SHO kan de verdeling die de krant schetst niet bevestigen, omdat de hulpvraag steeds verandert. "We volgen de ontwikkelingen rondom het conflict in het Midden-Oosten nauwgezet en besluiten op basis van de actuele nood waar het geld heengaat. Duidelijk is dat dit in elk geval in Libanon, Gaza, Westelijke Jordaanoever, Syrië en Israël zal zijn, omdat in al deze gebieden mensen hulp nodig hebben", aldus de stichting.

Neutrale organisaties

Mestrum zou het "bizar" vinden als Israël niet in aanmerking zou komen voor het geld, omdat "de oorzaak van het probleem dan wordt weggepoetst". Ze benadrukt hierbij dat Israël slachtoffer is van de aanvallen van 7 oktober door Hamas en daarna van de constante raketbeschietingen vanuit Libanon. Hierdoor zijn volgens de directeur 60.000 à 70.000 mensen ontheemd.

Over het juiste percentage wil Mestrum zich niet uitlaten, "dan wordt het een soort van leedvergelijking, die kan ik niet maken". Wel vindt ze het "belangrijk" dat het geld uiteindelijk bij neutrale lokale hulporganisaties terechtkomen als World Central Kitchen, "en niet bij organisaties die zijn verbonden met terreur". Ook wil Mestrum dat met het geld de gegijzelden vanuit Israël die nog altijd vastzitten in Gaza worden bezocht door bijvoorbeeld mensen van het Rode Kruis om medicijnen en andere hulp te brengen.

Meer uit Binnenland

Koning eert 'Surinaamse weerbaarheid' tijdens staatsbanket

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.

1 uur geleden
Geen treinen van Venlo naar Duitsland door koperdiefstal

VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.

4 uur geleden
Melding van schoten op woning in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.

6 uur geleden
Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

10 uur geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

11 uur geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

11 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

12 uur geleden