Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI vindt het 'heel spannend' hoe gijzelaars eraan toe zijn

CIDI vindt het 'heel spannend' hoe gijzelaars eraan toe zijn

HILVERSUM (ANP) - Het is heel spannend hoe de eerste drie gijzelaars die worden vrijgelaten eraan toe zijn, zegt CIDI-voorzitter Naomi Mestrum in het televisieprogramma WNL op Zondag. De drie vrouwen van 24, 28 en 31 jaar, van wie er volgens Mestrum zeker twee gewond zijn, worden volgens een woordvoerder van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag nog vrijgelaten. Om 10.15 uur Nederlandse tijd is de deal tussen Hamas en Israël ingegaan, wat betekent dat er de komende weken een staakt-het-vuren in de Gazastrook is en gedurende die periode 33 Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten uit Gaza.

WNL-presentator Rick Nieman benadrukt in WNL de "verschrikkelijke details" dat de gijzelaars bij thuiskomst niet alleen psychische steun krijgen, maar ook fysiek getest worden op onder meer zwangerschap en geslachtsziektes. Volgens Mestrum is de stemming in Israël "heel dubbel", omdat de "hoop en blijdschap" wordt gedeeld dat de gijzelaars naar huis komen, maar er is ook "heel veel vrees" over hoe ze eraan toe zijn.

"Tegelijkertijd heeft de afschuwelijke aanslag van 7 oktober een enorme klap gegeven aan de hele samenleving", aldus de voorzitter. Israël stelde zich na die aanslag twee doelen, namelijk het laten terugkeren van alle gegijzelden en het elimineren van Hamas. "Beide doelen zijn eigenlijk niet bereikt, in deze deal komen zeker in de eerste fase niet alle gegijzelden naar huis en Hamas zit er nog", aldus Mestrum. Dit geeft volgens haar "heel veel weerstand" in Israël en "kan niet het eindstation zijn".

Meer uit Binnenland

Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

1 uur geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

2 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

3 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

6 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

8 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

10 uur geleden