CIDI vindt het 'heel spannend' hoe gijzelaars eraan toe zijn
HILVERSUM (ANP) - Het is heel spannend hoe de eerste drie gijzelaars die worden vrijgelaten eraan toe zijn, zegt CIDI-voorzitter Naomi Mestrum in het televisieprogramma WNL op Zondag. De drie vrouwen van 24, 28 en 31 jaar, van wie er volgens Mestrum zeker twee gewond zijn, worden volgens een woordvoerder van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag nog vrijgelaten. Om 10.15 uur Nederlandse tijd is de deal tussen Hamas en Israël ingegaan, wat betekent dat er de komende weken een staakt-het-vuren in de Gazastrook is en gedurende die periode 33 Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten uit Gaza.
WNL-presentator Rick Nieman benadrukt in WNL de "verschrikkelijke details" dat de gijzelaars bij thuiskomst niet alleen psychische steun krijgen, maar ook fysiek getest worden op onder meer zwangerschap en geslachtsziektes. Volgens Mestrum is de stemming in Israël "heel dubbel", omdat de "hoop en blijdschap" wordt gedeeld dat de gijzelaars naar huis komen, maar er is ook "heel veel vrees" over hoe ze eraan toe zijn.
"Tegelijkertijd heeft de afschuwelijke aanslag van 7 oktober een enorme klap gegeven aan de hele samenleving", aldus de voorzitter. Israël stelde zich na die aanslag twee doelen, namelijk het laten terugkeren van alle gegijzelden en het elimineren van Hamas. "Beide doelen zijn eigenlijk niet bereikt, in deze deal komen zeker in de eerste fase niet alle gegijzelden naar huis en Hamas zit er nog", aldus Mestrum. Dit geeft volgens haar "heel veel weerstand" in Israël en "kan niet het eindstation zijn".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
19 minuten geledenTER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
43 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
2 uur geleden