CIDI vindt het 'heel spannend' hoe gijzelaars eraan toe zijn
HILVERSUM (ANP) - Het is heel spannend hoe de eerste drie gijzelaars die worden vrijgelaten eraan toe zijn, zegt CIDI-voorzitter Naomi Mestrum in het televisieprogramma WNL op Zondag. De drie vrouwen van 24, 28 en 31 jaar, van wie er volgens Mestrum zeker twee gewond zijn, worden volgens een woordvoerder van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag nog vrijgelaten. Om 10.15 uur Nederlandse tijd is de deal tussen Hamas en Israël ingegaan, wat betekent dat er de komende weken een staakt-het-vuren in de Gazastrook is en gedurende die periode 33 Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten uit Gaza.
WNL-presentator Rick Nieman benadrukt in WNL de "verschrikkelijke details" dat de gijzelaars bij thuiskomst niet alleen psychische steun krijgen, maar ook fysiek getest worden op onder meer zwangerschap en geslachtsziektes. Volgens Mestrum is de stemming in Israël "heel dubbel", omdat de "hoop en blijdschap" wordt gedeeld dat de gijzelaars naar huis komen, maar er is ook "heel veel vrees" over hoe ze eraan toe zijn.
"Tegelijkertijd heeft de afschuwelijke aanslag van 7 oktober een enorme klap gegeven aan de hele samenleving", aldus de voorzitter. Israël stelde zich na die aanslag twee doelen, namelijk het laten terugkeren van alle gegijzelden en het elimineren van Hamas. "Beide doelen zijn eigenlijk niet bereikt, in deze deal komen zeker in de eerste fase niet alle gegijzelden naar huis en Hamas zit er nog", aldus Mestrum. Dit geeft volgens haar "heel veel weerstand" in Israël en "kan niet het eindstation zijn".
Meer uit Binnenland
KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
12 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
14 uur geleden