
CIDI vindt het 'heel spannend' hoe gijzelaars eraan toe zijn
HILVERSUM (ANP) - Het is heel spannend hoe de eerste drie gijzelaars die worden vrijgelaten eraan toe zijn, zegt CIDI-voorzitter Naomi Mestrum in het televisieprogramma WNL op Zondag. De drie vrouwen van 24, 28 en 31 jaar, van wie er volgens Mestrum zeker twee gewond zijn, worden volgens een woordvoerder van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag nog vrijgelaten. Om 10.15 uur Nederlandse tijd is de deal tussen Hamas en Israël ingegaan, wat betekent dat er de komende weken een staakt-het-vuren in de Gazastrook is en gedurende die periode 33 Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten uit Gaza.
WNL-presentator Rick Nieman benadrukt in WNL de "verschrikkelijke details" dat de gijzelaars bij thuiskomst niet alleen psychische steun krijgen, maar ook fysiek getest worden op onder meer zwangerschap en geslachtsziektes. Volgens Mestrum is de stemming in Israël "heel dubbel", omdat de "hoop en blijdschap" wordt gedeeld dat de gijzelaars naar huis komen, maar er is ook "heel veel vrees" over hoe ze eraan toe zijn.
"Tegelijkertijd heeft de afschuwelijke aanslag van 7 oktober een enorme klap gegeven aan de hele samenleving", aldus de voorzitter. Israël stelde zich na die aanslag twee doelen, namelijk het laten terugkeren van alle gegijzelden en het elimineren van Hamas. "Beide doelen zijn eigenlijk niet bereikt, in deze deal komen zeker in de eerste fase niet alle gegijzelden naar huis en Hamas zit er nog", aldus Mestrum. Dit geeft volgens haar "heel veel weerstand" in Israël en "kan niet het eindstation zijn".
Meer uit Binnenland
MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
10 uur geleden