Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI noemt uitspraak ICJ 'zeer controversieel'

CIDI noemt uitspraak ICJ 'zeer controversieel'

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) noemt de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag "zeer controversieel", door een aantal voorlopige maatregelen op te leggen aan Israël. Dat meldt de organisatie op X.

Wel wijst het CIDI erop dat het vonnis niet betekent dat Israël in de oorlog met Hamas genocide pleegt. "Het Internationaal Gerechtshof heeft geen staakt-het-vuren opgelegd. Hamas kan echter nog steeds zorgen dat dit er wel komt, door de gijzelaars vrij te laten en zich over te geven. Dan is de oorlog vandaag nog afgelopen."

De Israëlische regering heeft op meerdere punten opdracht gekregen om maatregelen te treffen om de Gazanen beter te beschermen. Zo moet het land oproepen tot genocide tegen de inwoners van Gaza voorkomen en bestraffen. Ook moeten "onmiddellijke en drastische maatregelen" getroffen worden om de leefomstandigheden in Gaza te verbeteren en moet bewijsmateriaal van mogelijke wandaden verzameld worden. Verder wil het hof dat Hamas de gijzelaars onmiddellijk vrijlaat.

Meer uit Binnenland

NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

11 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

11 uur geleden
Nederland volgend jaar niet naar Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".

11 uur geleden
Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

14 uur geleden
Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.

15 uur geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

16 uur geleden
Programmamakers kritisch over bezuinigingen publieke omroep

HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

16 uur geleden