Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIDI: niemand kan Baudet nog serieus nemen

CIDI: niemand kan Baudet nog serieus nemen

DEN HAAG (ANP) - Door het coronatoegangsbeleid te vergelijken met de situatie van de Joden in de jaren dertig en veertig van de vorige eeuw zoals Thierry Baudet doet, kan niemand hem nog serieus nemen. Dat zegt Aron Vrieler van het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zondag in reactie op een tweet van Baudet.

"De [ongevaccineerden] zíj́n de nieuwe joden, de wegkijkende uitsluiters zíj́n de nieuwe nazi’s en NSB'ers", twitterde de Forum voor Democratie-leider eerder op de dag.

Baudet "zegt nu expliciet dat we de Holocaust herleven. Daarmee kan niemand die ook maar een beetje open staat voor feiten hem nog serieus nemen", aldus Vrieler. "Als Joden tijdens de Holocaust hun lot konden ontwijken door twee prikjes te nemen, hadden ze dat wel gedaan. Hij moet zich diep schamen dat hij de herinnering aan slachtoffers van de Holocaust met voeten treedt, en bovendien de meerderheid van Nederlanders nu wegzet als nazi’s en NSB’ers."

Kwalijk

Volgens CIDI-directeur Hanna Luden werkt Baudet met dit soort uitspraken mee "aan de ontkenning van de geschiedenis. En dat is heel kwalijk omdat jongeren voor waar aannemen wat hij zegt en niet beseffen dat hij onzin verkondigt. De geschiedenis mag niet verkracht worden." Ze vindt ook dat Tweede Kamerleden afstand moeten nemen van de beweringen van Baudet.

De FVD-voorman deed zijn uitspraken naar aanleiding van een nieuwsbrief van opiniepeiler Maurice de Hond. Die uit daarin zijn zorgen over het voorstel van het kabinet om het mogelijk te maken om alleen nog gevaccineerden en mensen die aantoonbaar hersteld zijn van een coronabesmetting toe te laten tot bepaalde locaties.

Data

De Hond zegt dat de data zulk beleid niet ondersteunen, maar maakt ook een vergelijking met de situatie van zijn Joodse ouders. "Die mochten op een gegeven moment ook bepaalde plekken niet meer bezoeken waar ze vaak kwamen: bioscopen, theaters, restaurants. En wat hen daarbij het meeste trof was dat degenen die deze plekken nog wel mochten bezoeken, dat gewoon bleven doen."

Baudet heeft het coronabeleid vaker in verband gebracht met de Tweede Wereldoorlog. Zo maakte zijn partij in de aanloop naar Bevrijdingsdag een poster waarop werd gesuggereerd dat aan de vrijheid door het coronabeleid een einde was gekomen. Ook verdedigde Baudet mensen die tegen het coronabeleid protesteerden door een Jodenster te dragen. Na kritiek van Joodse organisaties stelde hij dat die organisaties de oorlog niet mogen "claimen".

Meer uit Politiek

Van der Lee (GL-PvdA) doet opnieuw gooi naar Kamervoorzitterschap

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.

6 uur geleden
PVV'er Martin Bosma wil door als voorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.

9 uur geleden
Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

2 dagen geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

2 dagen geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

2 dagen geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

2 dagen geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

2 dagen geleden