CIDI doet aangifte tegen supporters AZ na antisemitische leuzen
AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) heeft maandag aangifte gedaan tegen supporters van AZ Alkmaar die afgelopen zondag herhaaldelijk antisemitische leuzen zouden hebben geroepen tijdens de wedstrijd tegen Ajax. Dat bevestigt directeur Naomi Mestrum na berichtgeving door het Algemeen Dagblad.
Het AD schrijft op basis van videobeelden die het heeft gezien dat in de tweede helft vanaf de tribune in het AFAS-stadion "Wie niet springt, die is geen Jood, en alle Joden moeten dood" klonk. Ajax krijgt vaker antisemitische leuzen over zich heen, omdat rond de club de geuzennaam Joden wel eens wordt gebruikt.
Mestrum zegt tegen het ANP dat het CIDI zondag al hoorde over de spreekkoren, maar maandag de videobeelden heeft teruggekeken. Daarna is besloten aangifte te doen. Het beleid van de KNVB is volgens Mestrum dat na antisemitische spreekkoren een wedstrijd tijdelijk stilgelegd kan worden, of zelfs definitief kan worden gestaakt. "Dat stilleggen is weer niet gebeurd. Beleid op papier is heel leuk, maar in de praktijk pakt het niet zo uit."
Het CIDI hoopt met de aangifte vooral een signaal af te geven, "zeker in een tijd met steeds zichtbaardere vormen van antisemitisme". Mestrum: "We hopen dat een supporter in het vervolg twee keer nadenkt op het moment dat dit soort spreekkoren worden ingezet."
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
7 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
9 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
16 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
19 uur geleden