CIDI: arrestatiebevelen tegen Netanyahu en Gallant betekenisloos
DEN HAAG (ANP) - De arrestatiebevelen die het Internationaal Strafhof (ICC) heeft uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Israëlische voormalige minister van Defensie Yoav Gallant zijn "betekenisloos". Dat zegt Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Israël erkent het ICC niet. "De kracht van het Strafhof is dat het kan functioneren als er geen goede eigen rechterlijke macht is, en die bestaat in Israël wel."
"Oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid zijn hele zware beschuldigingen", aldus Mestrum. "Een schone oorlog bestaat niet, en hoewel Israël zich dit wel moet aantrekken, zijn de arrestatiebevelen voor beide politieke leiders betekenisloos." Dit geldt volgens Mestrum ook voor het arrestatiebevel voor Mohammed Diab Ibrahim al Masri, ook wel bekend als Mohammed Deif. Israël meldde afgelopen zomer de dood van de militaire leider van Hamas.
Mestrum wijst erop dat een Israëlisch onderzoek naar de handelwijze van Netanyahu en Gallant nog moet plaatsvinden. "Als daaruit zou blijken dat er oorlogsmisdaden zijn gepleegd onder leiding van beiden, dan zal daar zeker in Israël vervolging op volgen. Het is eerder voorgekomen dat Israëlische toppolitici in de gevangenis zijn gezet."
Meer uit Binnenland
OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
16 minuten geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
10 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
20 uur geleden