Ciccone sprint naar winst in bergrit Ronde van Catalonië
VALLTER (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone heeft de tweede etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De renner van Trek-Segafredo versloeg bij aankomst bovenop de Vallter in de Pyreneeën de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Remco Evenepoel in de eindsprint. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, behield de leiderstrui.
De rit over 165 kilometer van Mataró naar Vallter eindigde op 2146 meter hoogte na een slotklim van ruim 15 kilometer. Nadat acht vluchters waren ingerekend door de groep met klassementsrenners, trok de Colombiaan Esteban Chavez ten aanval op de flanken van de berg.
Hij kreeg maximaal 30 seconden voorsprong, maar hield het wel heel lang in zijn eentje vol vooraan. Pas toen wereldkampioen Evenepoel in de laatste kilometer het tempo verhoogde, capituleerde de kampioen van Colombia. In de sprint naar de top bleek Ciccone net wat sneller dan de twee favorieten voor de eindzege.
Mooiste zege van carrière
Robert Gesink was in de rit nadrukkelijk aanwezig. De Varssevelder van Jumbo-Visma maakte kilometers lang het tempo voor zijn kopman Roglic en mede dankzij zijn inspanningen werden de vluchters bijgehaald. Gesink rijdt in Catalonië zijn eerste koers na de Tour Down Under in januari, waarin hij door een val een bekkenbreuk opliep.
Ciccone droeg zijn zege op aan teamgenoot Dario Cataldo, die in de eerste etappe talloze botbreuken opliep door een zware val. "Het was een snelle koers, zeker ook in de beklimming. Ik zag Chavez vertrekken, maar ik bleef Roglic en Evenepoel gewoon volgen. Dat was het plan: volgen, volgen en nog eens volgen. Daarna had ik nog een beetje over in de sprint. Het is misschien wel de mooiste zege van mijn carrière."
In de stand heeft Roglic 6 seconden voorsprong op Evenepoel en Ciccone. Nederlandse renners zijn niet bovenin het klassement te vinden. De Ronde van Catalonië duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
3 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
3 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
16 uur geleden