Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ciccone sprint naar winst in bergrit Ronde van Catalonië

Ciccone sprint naar winst in bergrit Ronde van Catalonië

VALLTER (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone heeft de tweede etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De renner van Trek-Segafredo versloeg bij aankomst bovenop de Vallter in de Pyreneeën de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Remco Evenepoel in de eindsprint. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, behield de leiderstrui.

De rit over 165 kilometer van Mataró naar Vallter eindigde op 2146 meter hoogte na een slotklim van ruim 15 kilometer. Nadat acht vluchters waren ingerekend door de groep met klassementsrenners, trok de Colombiaan Esteban Chavez ten aanval op de flanken van de berg.

Hij kreeg maximaal 30 seconden voorsprong, maar hield het wel heel lang in zijn eentje vol vooraan. Pas toen wereldkampioen Evenepoel in de laatste kilometer het tempo verhoogde, capituleerde de kampioen van Colombia. In de sprint naar de top bleek Ciccone net wat sneller dan de twee favorieten voor de eindzege.

Mooiste zege van carrière

Robert Gesink was in de rit nadrukkelijk aanwezig. De Varssevelder van Jumbo-Visma maakte kilometers lang het tempo voor zijn kopman Roglic en mede dankzij zijn inspanningen werden de vluchters bijgehaald. Gesink rijdt in Catalonië zijn eerste koers na de Tour Down Under in januari, waarin hij door een val een bekkenbreuk opliep.

Ciccone droeg zijn zege op aan teamgenoot Dario Cataldo, die in de eerste etappe talloze botbreuken opliep door een zware val. "Het was een snelle koers, zeker ook in de beklimming. Ik zag Chavez vertrekken, maar ik bleef Roglic en Evenepoel gewoon volgen. Dat was het plan: volgen, volgen en nog eens volgen. Daarna had ik nog een beetje over in de sprint. Het is misschien wel de mooiste zege van mijn carrière."

In de stand heeft Roglic 6 seconden voorsprong op Evenepoel en Ciccone. Nederlandse renners zijn niet bovenin het klassement te vinden. De Ronde van Catalonië duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

41 minuten geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

1 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

4 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

17 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

23 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

1 dag geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

1 dag geleden