Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ciccone sprint naar winst in bergrit Ronde van Catalonië

Ciccone sprint naar winst in bergrit Ronde van Catalonië

VALLTER (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone heeft de tweede etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De renner van Trek-Segafredo versloeg bij aankomst bovenop de Vallter in de Pyreneeën de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Remco Evenepoel in de eindsprint. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, behield de leiderstrui.

De rit over 165 kilometer van Mataró naar Vallter eindigde op 2146 meter hoogte na een slotklim van ruim 15 kilometer. Nadat acht vluchters waren ingerekend door de groep met klassementsrenners, trok de Colombiaan Esteban Chavez ten aanval op de flanken van de berg.

Hij kreeg maximaal 30 seconden voorsprong, maar hield het wel heel lang in zijn eentje vol vooraan. Pas toen wereldkampioen Evenepoel in de laatste kilometer het tempo verhoogde, capituleerde de kampioen van Colombia. In de sprint naar de top bleek Ciccone net wat sneller dan de twee favorieten voor de eindzege.

Mooiste zege van carrière

Robert Gesink was in de rit nadrukkelijk aanwezig. De Varssevelder van Jumbo-Visma maakte kilometers lang het tempo voor zijn kopman Roglic en mede dankzij zijn inspanningen werden de vluchters bijgehaald. Gesink rijdt in Catalonië zijn eerste koers na de Tour Down Under in januari, waarin hij door een val een bekkenbreuk opliep.

Ciccone droeg zijn zege op aan teamgenoot Dario Cataldo, die in de eerste etappe talloze botbreuken opliep door een zware val. "Het was een snelle koers, zeker ook in de beklimming. Ik zag Chavez vertrekken, maar ik bleef Roglic en Evenepoel gewoon volgen. Dat was het plan: volgen, volgen en nog eens volgen. Daarna had ik nog een beetje over in de sprint. Het is misschien wel de mooiste zege van mijn carrière."

In de stand heeft Roglic 6 seconden voorsprong op Evenepoel en Ciccone. Nederlandse renners zijn niet bovenin het klassement te vinden. De Ronde van Catalonië duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

13 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

13 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

14 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

15 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

15 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

16 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

17 uur geleden