Ciccone sprint naar winst in bergrit Ronde van Catalonië
VALLTER (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone heeft de tweede etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De renner van Trek-Segafredo versloeg bij aankomst bovenop de Vallter in de Pyreneeën de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Remco Evenepoel in de eindsprint. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, behield de leiderstrui.
De rit over 165 kilometer van Mataró naar Vallter eindigde op 2146 meter hoogte na een slotklim van ruim 15 kilometer. Nadat acht vluchters waren ingerekend door de groep met klassementsrenners, trok de Colombiaan Esteban Chavez ten aanval op de flanken van de berg.
Hij kreeg maximaal 30 seconden voorsprong, maar hield het wel heel lang in zijn eentje vol vooraan. Pas toen wereldkampioen Evenepoel in de laatste kilometer het tempo verhoogde, capituleerde de kampioen van Colombia. In de sprint naar de top bleek Ciccone net wat sneller dan de twee favorieten voor de eindzege.
Mooiste zege van carrière
Robert Gesink was in de rit nadrukkelijk aanwezig. De Varssevelder van Jumbo-Visma maakte kilometers lang het tempo voor zijn kopman Roglic en mede dankzij zijn inspanningen werden de vluchters bijgehaald. Gesink rijdt in Catalonië zijn eerste koers na de Tour Down Under in januari, waarin hij door een val een bekkenbreuk opliep.
Ciccone droeg zijn zege op aan teamgenoot Dario Cataldo, die in de eerste etappe talloze botbreuken opliep door een zware val. "Het was een snelle koers, zeker ook in de beklimming. Ik zag Chavez vertrekken, maar ik bleef Roglic en Evenepoel gewoon volgen. Dat was het plan: volgen, volgen en nog eens volgen. Daarna had ik nog een beetje over in de sprint. Het is misschien wel de mooiste zege van mijn carrière."
In de stand heeft Roglic 6 seconden voorsprong op Evenepoel en Ciccone. Nederlandse renners zijn niet bovenin het klassement te vinden. De Ronde van Catalonië duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
55 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
21 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geleden